RB Salzburg mistrzem Austrii po raz dziewiąty z rzędu

Trener Red Bull Salzburg Matthias Jaissle.

Piłkarze RB Salzburg wygrali przed własną publicznością z Austrią Wiedeń 5:0 i po raz dziewiąty z rzędu zdobyli mistrzostwo kraju. Obrońca Kamil Piątkowski oglądał mecz z ławki rezerwowych gospodarzy.

W pierwszej połowie bramki zdobyli Szwajcar Noah Okafor (2.), Niemiec Karim Adeyemi (18.) i Chorwat Luka Sucic (28.), a po przerwie - Amerykanin Brendan Aaronson (54.) oraz z rzutu karnego Malijczyk Mohamed Camara (85.).

Piłkarze z Salzburga wygrali 23 mecze ligowe, cztery zremisowali i tylko jeden przegrali, mając imponujący bilans bramkowy 70–16.

W tym sezonie po raz pierwszy przeszli przez fazę grupową Ligi Mistrzów, ale w 1/8 finału zostali wyeliminowani przez Bayern Monachium (1:1 u siebie, 1:7 na wyjeździe).