Siatkarskie mistrzynie z Warszawy! MOS Metro ze złotym medalem MP młodziczek

Siatkarki MOS Metro Warszawa wywalczyły mistrzostwo Polski w kategorii młodziczek.

W Szamotułach zostały rozegrane siatkarskie mistrzostwa Polski w kategorii młodziczek. Tytuł wywalczyły siatkarki MOS Metro Warszawa, które w finale pokonały ekipę SMS Ostrów Łaskovia Łask. Brązowe medale przypadły gospodyniom imprezy – drużynie UKS Szamotulanin Szamotuły. W turnieju finałowym wystartowało osiem drużyn.

W wielkim finale MP młodziczek (U–15) siatkarki MOS Metro Warszawa pokonały SMS Ostrów Łaskovia Łask 2:0. Pierwsza partia przyniosła pewne zwycięstwo drużyny ze stolicy (25:15); druga była nieco bardziej wyrównana, ale zespół MOS Metro również rozstrzygnął ją na swoją korzyść (25:20).

Druga stołeczna drużyna uczestnicząca w turnieju nie miała tyle szczęścia. W meczu o brązowy medal siatkarki UKS Szamotulanina Szamotuły pokonały MUKS Sparta Warszawa 2:0.

Najlepszą zawodniczką (MVP) turnieju została wybrana Natasza Ornoch (rocznik 2007) – przyjmująca MOS Metro Warszawa.

Decydujące spotkania:

mecz o 3. miejsce: UKS Szamotulanin Szamotuły – MUKS Sparta Warszawa 2:0 (25:19, 25:20)
FINAŁ: MOS Metro Warszawa – SMS Ostrów Łaskovia Łask 2:0 (25:15, 25:20)