Mocne słowa na temat Roberta Lewandowskiego. "Nie powiedział nawet, jak bardzo jest szczęśliwy"

Piłka nożna
Mocne słowa na temat Roberta Lewandowskiego. "Nie powiedział nawet, jak bardzo jest szczęśliwy"
fot. PAP

Zdaniem wielu źródeł, Robert Lewandowski jest coraz bliżej przenosin do hiszpańskiej FC Barcelony. Spekulacje czy polski napastnik przedłuży kontrakt z Bayernem Monachium rozgrzewają niemiecką prasę, a po raz kolejny o przyszłości Lewandowskiego wypowiedział się były piłkarz mistrza Niemiec - Dietmar Hamann.

ZOBACZ TAKŻE: Robert Lewandowski nagrodzony za wyjątkowe osiągnięcie

 

Hamann był gościem w programie Sky90, gdzie zabrał głos na temat spekulacji o przenosinach Lewandowskiego do FC Barcelony. Niemiec po raz kolejny nie krył niezadowolenia postawą najlepszego polskiego piłkarza.

 

- Chciałbym go zapytać, czy kiedy przez te ostatnie lata rozmawiał i spekulował o przenosinach do innego klubu, zapytałbym go czy pomyślał, że dla klubu to jest bardzo trudna sytuacja. Co roku pojawiały się spekulacje, gdzie przeniesie się Lewandowski - powiedział Hamann.

 

Między słowami, były reprezentant Niemiec zarzucił też Lewandowskiemu egoistyczne podejście do przeszłości.

 

- Zdobył tutaj wszystko, wygrał z Bayernem wszystkie tytuły. W ostatnich latach ani razu nie wspomniał, jak szczęśliwy jest w Monachium.

 

Hamann odniósł się też do sytuacji, która miała miejsce gdy większość zawodników zdecydowała się na obniżenie kontraktów ze względu na trudną sytuację związaną z pandemią koronawirusa. Zarzucił Lewandowskiemu, że Polak nie zdecydował się na taki ruch.

 

- On nie może się spodziewać, że klub powie "podpiszmy kontrakt na kolejne dwa lata", bo on nie ma 24 lata tylko 34. Jaką mamy pewność, że w kolejnych sezonach nadal będzie strzelał?

 

Obecny kontrakt Roberta Lewandowskiego obowiązuje do 30 czerwca 2023 roku. Pomimo spekulacji, które w dużej części graniczą wręcz z pewnością, że Lewandowski przeniesie się latem do Barcelony, to dyrektor sportowy Bayernu Hasan Salihamidzić, wykluczył taką możliwość po zakończeniu obecnego sezonu.

Paweł Wyrobek/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie