Tauron Liga: Grupa Azoty Chemik Police w finale

Grupa Azoty Chemik Police w finale fazy play-off Tauron Ligi

Zespół Grupa Azoty Chemik Police pokonał w rewanżowym meczu półfinałowym ekipę Grot Budowlani Łódź 3:0 (25:20, 25:17, 25:22). Dzięki temu siatkarki klubu z Polic zapewniły sobie awans do finału fazy play-off Taruon Ligi.

• Pierwszy mecz półfinałowy zakończył się pewnym zwycięstwem Grupa Azoty Chemika Police.
  • Chemik w półfinale nie przegrał ani jednego seta.
  • W finale Grupa Azoty Chemik Police zmierzy się z Developresem Bella Dolina Rzeszów.

Na początku spotkania to faworytki stawiały warunki na boisku. W pewnym momencie ekipa z Polic prowadziła siedmioma punktami. Gospodynie nie były w stanie znaleźć odpowiedzi na skuteczną grę przeciwniczek. Chociaż kilka razy były bliskie wyrównania, to nie Chemik nie dał odebrać sobie zwycięstwa w pierwszym secie. Przyjezdne triumfowały 25:20.

Następna partia tego półfinałowego spotkania wyglądała bardzo podobnie. Zawodniczki, które zajęły pierwsze miejsce w rundzie zasadniczej Tauron Ligi, nie dawały szans rywalkom. Na parkiecie bardzo dobrze prezentowała się Agnieszka Kąkolewska. Reprezentantka Polski nie tylko ostudzała zapędy gospodyń skutecznymi blokami, ale także była w stanie zdobyć kilka punktów dzięki mocnym atakom. Drugi set zakończył się wynikiem 25:17 dla Chemika.

Ekipa z Łodzi próbowała jeszcze odpowiedzieć na dobrą grę Chemika, ale przyjezdne cały czas dominowały na boisku. Nic zatem dziwnego, że w ostatnim secie również triumfowały siatkarki klubu z Polic. Dzięki temu zwycięstwu mistrzynie Polski zapewniły sobie awans do finału play-offów. Zmierzą się w nim z Developresem Bella Dolina Rzeszów.

Grot Budowlani Łódź - Grupa Azoty Chemik Police 0:3 (20:25, 17:25, 22:25).

MVP: Marlena Kowalewska

Grot Budowlani Łódź: Weronika Centka, Ana Cleger, Paulina Damaske, Monika Fedusio, Małgorzata Lisiak, Martyna Łazowska - Justyna Łysiak (libero) - Zuzanna Górecka, Justyna Kędziora, Anna Lewandowska, Maja Pelczarska;

Grupa Azoty Chemik Police: Jovana Brakocevic-Canzian, Marta Czyrniańska, Agnieszka Kąkolewska, Marlena Kowalewska, Martyna Łukasik, Iga Wasilewska - Maria Stenzel (libero) - Naiene de Almeida Rios, Aleksandra Lipska, Bojana Milenkovic, Marta Pol, Katarzyna Połeć.