Koniec sezonu w lidze ukraińskiej. Kluby nie będą nagradzane

Piłka nożna
Koniec sezonu w lidze ukraińskiej. Kluby nie będą nagradzane
fot. Cyfrasport

Kluby piłkarskiej ekstraklasy ukraińskiej (UPL) podczas wideokonferencji jednogłośnie zadecydowały o zakończeniu sezonu. Końcową tabelę rozgrywek przyjęto jako ostateczną zgodnie ze stanem po 18 kolejkach na 24 lutego. Pierwsze miejsce zajął Szachtar Donieck - głosi komunikat UPL.

Rozgrywki ligi ukraińskiej nie zostały wznowione, po tym gdy 24 lutego armia rosyjska dokonała inwazji na Ukrainę.

 

ZOBACZ TAKŻE: Lechia Gdańsk i Szachtar Donieck zagrały dla Ukrainy

 

Zgodnie ze stanowiskiem wszystkich klubów nie będą przyznawane nagrody za poszczególne miejsca. Oświadczenie nie wyjaśnia, czy zostanie przyznany tytuł mistrza Ukrainy dla Szachtara Donieck, który zgromadził 47 punktów - o dwa więcej od Dynama Kijów. Wszystko wskazuje na to, że tak się nie stanie.

 

Klubom UPL przede wszystkim zależało, aby ustalić końcowe miejsca w tabeli i wyznaczyć drużyny do reprezentowania Ukrainy w europejskich pucharach. Decyzja klubów musi jeszcze zostać zatwierdzona przez komitet wykonawczy Ukraińskiego Związku Piłki Nożnej.

 

Uczestnicy spotkania przyznają, że decyzja w sprawie rozgrywek była jednogłośna. Na zwycięstwo Szachtara w lidze głosowali wszyscy, nawet jego główny rywal Dynamo.

 

Rozgrywki o Puchar Ukrainy zostaną anulowane. O udział w europejskich pucharach nowego sezonu ubiega się pięć drużyn. Szachtar i Dynamo mają zagrać w Lidze Mistrzów, Dnipro-1 w Lidze Europy, Zoria Ługańsk i Worskla Połtawa w Lidze Konferencji.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie