Liga Mistrzów: Manchester City - Real Madryt. Skrót meczu

Skrót meczu Ligi Mistrzów Manchester City - Real Madryt.

Skrót meczu Manchester City - Real Madryt. Podopieczni Josepa Guardioli i Carlo Ancelottiego postarali się, by nikt się nie nudził oglądając ich konfrontację w pierwszym spotkaniu półfinałowym Ligi Mistrzów. W sumie kibice zobaczyli aż siedem goli! Zobaczcie skrót meczu Manchester City - Real Madryt.

"The Citizens" objęli prowadzenie już w 93. sekundzie, a strzelcem najszybciej zdobytej bramki tego klubu w LM był Kevin De Bruyne. Ten sam piłkarz w 11. minucie dograł w pole karne do Gabriela Jesusa. Brazylijczyk szczęśliwie ograł jednego z obrońców i bez problemu pokonał bramkarza.

Jednak w 33. minucie swoją wyśmienitą formę w tym sezonie potwierdził Karim Benzema, który mimo presji wywieranej przez obrońcę i trudnej pozycji przy strzale zdołał pokonać brazylijskiego bramkarza City Edersona.

W drugiej połowie spotkanie zrobiło się bardziej wyrównane, ale Real miał sporo szczęścia w defensywie. Szczególnie w 48. minucie, gdy po strzale Riyada Mahreza piłka odbiła się od słupka, natomiast dobitkę Phila Fodena zdołał zablokować Dani Carvajal.

W 53. minucie Fodena już nikt nie powstrzymał. Po dograniu Brazylijczyka Fernandinho z prawego skrzydła Anglik bez problemu trafił do siatki obok bezradnego bramkarza. Jednak po kilkudziesięciu sekundach było już 3:2, bo po rajdzie lewą stroną boiska straty gości zmniejszył Brazylijczyk Vinicius Junior.

To jednak nie był koniec emocji w Manchesterze. W kolejnych minutach gospodarze znów objęli dwubramkowe prowadzenie dzięki bramce Bernardo Silvy, ale Real ponownie odrobił część strat, gdy Benzema trafił do siatki z rzutu karnego. "Jedenastkę" podyktowano za zagranie ręką Aymerica Laporte.

Manchester City - Real Madryt 4:3 (2:1)

Bramki: De Bruyne 2, Jesus 11, Foden 53, Silva 74 - Benzema 33, 82 (k), Vinicius Jr 55

Manchester City: Ederson - John Stones (36. Fernandinho), Ruben Dias, Aymeric Laporte, Ołeksandr Zinczenko - Kevin De Bruyne, Rodri, Bernardo Silva - Riyad Mahrez, Gabriel Jesus (83. Raheem Sterling), Phil Foden

Real Madryt: Thibaut Courtois - Dani Carvajal, Eder Militao, David Alaba (46. Nacho), Ferland Mendy - Federico Valverde, Toni Kroos, Luka Modrić (79. Dani Ceballos) - Rodrygo (70. Eduardo Camavinga), Karim Benzema, Vinicius Jr. (88. Marco Asensio)