Mistrzostwa świata w hokeju: Polska - Estonia. Relacja i wynik na żywo

Polska - Estonia to pierwszy mecz w mistrzostwach świata Dywizji IB. Biało-Czerwoni wracają do rywalizacja po trzech latach przerwy. Jak im pójdzie? Relacja i wynik na żywo z meczu Polska - Estonia od 20:00 na Polsatsport.pl.

Estonia to rywal dobrze znany. Polacy grali z nimi po raz ostatni w listopadzie 2021 roku, wygrywając aż 8:1. Również trzy lata temu obie reprezentacje rywalizowały w mistrzostwach świata Dywizji IB. Wtedy nasi zawodnicy zwyciężyli 3:2. Nie wystarczyło to jednak do zajęcia pierwszego miejsca. Wtedy wyprzedzili nas Rumuni, którzy wygrali bezpośrednie starcie.

W Dywizji IB znajdują się jeszcze reprezentacje Serbii, Japonii oraz Ukrainy. Gdy zespoły zakończą sezon z równą liczbą punktów o kolejności zadecyduje bilans meczów bezpośrednich.

Mamy prosty cel – awans do wyższej dywizji” – zadeklarował trener polskich hokeistów Robert Kalaber przed rozpoczynającymi się 26 kwietnia w Tychach mistrzostwami świata Dywizji 1B. Rywalami Polaków będą zespoły Estonii, Ukrainy, Serbii i Japonii.

„Kiedy zostałem selekcjonerem powiedziałem, że reprezentacja Polski nie ma co robić w tej grupie. Zrobimy wszystko, by na koniec kibice cieszyli się nie tylko z awansu, ale i naszej gry” – dodał Słowak.

Nie ukrywał, że planując ostatnią fazę przygotowań nie spodziewał się tak szybkiego zakończenia finałowej rywalizacji play off ekstraligi (GKS Katowice pokonał Re-Plast Unię Oświęcim 4-0 w meczach), a dodatkowym problemem jest nieobecność dwóch podstawowych zawodników Marcina Kolusza (nie zdąży się zaszczepić przeciwko koronawirusowi, co jest wymagane) oraz Grzegorza Pasiuta (sprawy osobiste).

„Musimy wszystko poukładać inaczej. Trudno powiedzieć, kto będzie najtrudniejszym rywalem. Mamy jeszcze nad czym pracować, a czasu jest niewiele. W środowym sparingu z Rumunią w Bratysławie (0:2) graliśmy dobrze przez dwie tercje, jednak nie potrafiliśmy zdobyć gola” – stwierdził selekcjoner.