EBL: Będzie piąty mecz! WKS Śląsk pokonał Enea Zastal

Wielkie widowisko w Hali Stulecia we Wrocławiu! Ostatecznie WKS Śląsk pokonał Enea Zastal BC Zielona Góra 87:80 i doprowadził do remisu w ćwierćfinale play-off Energa Basket Ligi! Decydujący mecz w sobotę o godz. 20:30. Transmisja w Polsat Sport.

Zdecydowanie lepiej w to spotkanie weszli gospodarze, którzy głównie dzięki Travisowi Trice’owi prowadzili 8:2. Później różnica wzrosła do ośmiu punktów po zagraniach Jakuba Karolaka. To jednak nie przestraszyło Enea Zastalu. W końcówce tej części meczu zanotował świetną serię 0:9 i po kolejnych akcjach Nemanji Nenadicia oraz Jarosława Zyskowskiego po 10 minutach było 25:26. W drugiej kwarcie wydawało się, że to zielonogórzanie ciągle mieli inicjatywę. Pomagał w tym Zyskowski, nieźle grał też Przemysław Żołnierewicz, a po trafieniu Dragana Apicia mieli osiem punktów przewagi. WKS Śląsk miał jednak w składzie niesamowitego Travisa Trice’a oraz Łukasza Kolendę. Ostatecznie po kolejnym trafieniu tego pierwszego (28 punktów w pierwszych 20 minutach) to WKS Śląsk po pierwszej połowie wygrywał 48:46.

W trzeciej kwarcie drużyna trenera Olivera Vidina od trójki Jarosława Zyskowskiego ponownie miała małą przewagę. Dobrze prezentował się Dragan Apić, a pojedyncze zagrania Jakuba Karolaka w tym momencie nie wystarczały. Po późniejszej trójce Nemanji Nenadicia prowadzili sześcioma punktami. Wrocławianie zdołali to odrobić, a przewagę rzutami wolnymi dawał im Kerem Kanter. Sytuację po raz kolejny zmieniał Devyn Marble - po jego rzucie po 30 minutach było 67:68. W czwartej kwarcie Aleksander Dziewa sprawiał, że to ekipa trenera Andreja Urlepa była minimalnie lepsza. Podkoszowy był nie do zatrzymania dla rywali - po jego kolejnym zagraniu gospodarze uciekali na siedem punktów. Przyjezdni nie byli w stanie na to zareagować. Ostatecznie WKS Śląsk wygrał 87:80 i doprowadził do remisu w serii! Decydujący mecz już w sobotę.

Najlepszym graczem gospodarzy był Travis Trice z 33 punktami i 7 asystami. 19 punktów i 4 zbiórki dla gości zdobył Jarosław Zyskowski.

Śląsk Wrocław - Enea Zastal BC Zielona Góra 87:80 (25:26, 23:20, 19:22, 20:12)

Śląsk Wrocław: Travis Trice 33, Kerem Kanter 16, Aleksander Dziewa 15, Łukasz Kolenda 10, Jakub Karolak 8, Ivan Ramljak 3, Kodi Justice 2, Szymon Tomczak 0, Martins Meiers 0, D'mitrik Trice 0.

Enea Zastal BC Zielona Góra: Jarosław Zyskowski 19, Nemanja Nenadic 18, Dragan Apic 12, Przemysław Żołnierewicz 9, Devyn Marble 9, David Brembly 4, Ousmane Drame 4, Andy Mazurczak 3, Krzysztof Sulima 2.

Stan rywalizacji play off (do trzech zwycięstw): 2-2. Piąty decydujący mecz zostanie rozegrany 30 kwietnia w Zielonej Górze.