Vital Heynen ma problem! Reprezentacja Niemiec bez dwóch gwiazd

Siatkówka
Vital Heynen ma problem! Reprezentacja Niemiec bez dwóch gwiazd
fot. Cyfrasport
Vital Heynen był selekcjonerem reprezentacji Polski siatkarzy w latach 2018–21.

Vital Heynen został w styczniu trenerem reprezentacji Niemiec siatkarek. Jak się okazało, budowanie tej drużyny nie będzie łatwe, bo belgijski szkoleniowiec będzie musiał poradzić sobie bez dwóch czołowych zawodniczek. Denise Imoudu postanowiła zakończyć karierę, a Louisa Lippmann zrobiła sobie przerwę od siatkówki.

Denise Imoudu niespodziewanie zakończyła karierę w wieku zaledwie 26 lat. Rozgrywająca w dwóch ostatnich sezonach reprezentowała barwy klubu SSC Palmberg Schwerin.

 

Zobacz także: Polak będzie pracował z siatkarską reprezentacją Iranu

 

– Chciałbym mieć więcej czasu dla rodziny – stwierdziła siatkarka, zaznaczając, że zdecydowała się na taki krok z przyczyn osobistych. Przyznała również, że w ostatnich kilku latach rozwinęło się u niej pragnienie robienia czegoś nowego.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Volleyball Magazin 🏐 (@volleyball_magazin)

 

Louisa Lippmann postanowiła zrobić sobie przerwę od siatkówki. 27-letnia atakująca to największa gwiazda niemieckiej drużyny narodowej w ostatnich latach. W reprezentacji występowała od 2013 roku i zagrała w 162 spotkaniach. Ostatnio grała w Chinach (Shanghai Dunlop), Rosji (Lokomotiw Kaliningrad) i w Italii (Savino Del Bene Scandicci).

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Volleyball Magazin 🏐 (@volleyball_magazin)

 

"Ostatnie trzy lata na pełnym gazie w Szanghaju, Kaliningradzie i we Włoszech były niezwykle wymagające fizycznie i psychicznie. Teraz zrezygnuję z gry w siatkówkę, żeby uświadomić sobie kilka rzeczy" – napisała Lippmann na swym profilu na Instagramie.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Louisa Lippmann (@louisa_lippmann)

 

Obie zawodniczki były ważnymi postaciami reprezentacji Niemiec, obie występowały w wyjściowym składzie na mistrzostwach Europy 2021. Trener Heynen ma więc ogromny problem, jak zniwelować tak poważne straty i znaleźć odpowiednie następczynie.

 

Reprezentacja Niemiec siatkarek rozpocznie sezon od dwóch towarzyskich spotkań z Polkami. Zostaną one rozegrane w Gliwicach (24 maja) i Nysie (25 maja).

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie