Liga Mistrzów: Liverpool zdominował Villarreal. "The Reds" bliżej finału!

Mohamed Salah popisał się asystą w spotkaniu z Villarreal.

Liverpool pewnie pokonał Villarreal 2:0 w pierwszym meczu półfinałowym Ligi Mistrzów i jest bliżej wielkiego finału europejskich rozgrywek. Samobójcze trafienie zaliczył Pervis Estupinan, a drugą bramkę dla gospodarzy zdobył Sadio Mane. Rewanż obu drużyn zaplanowano na 3 maja.

Pierwsza połowa przebiegła zgodnie z przewidywaniami. Podopieczni Unaia Emery'ego grali głęboko cofnięci pod własną bramkę i cierpliwie szukali szans na kontrę. Zawodnicy Juergena Kloppa z kolei od początku pewnie atakowali, ale nie potrafili znaleźć remedium na świetną obronę hiszpańskiej drużyny.

Najciekawiej zrobiło się w 42. minucie gdy na uderzenie z dystansu zdecydował się Thiago Alcantara. Piłka trafiła jednak w spojenie poprzeczki i słupka, a Geronimo Rulli mógł odetchnąć ze spokojem. Piłkarze Liverpoolu usilnie próbowali sforsować obronę Villarreal, ale nie dokonali tej sztuki aż do końca pierwszej połowy.

W drugiej części meczu ponownie to gospodarze przystąpili do ofensywy, a goście grali cofnięci pod własną bramkę. W 49. minucie po rzucie rożnym podopieczni Kloppa pokonali nawet golkipera hiszpańskiego zespołu, ale na spalonym był Virgil Van Dijk.

Pierwszy prawidłowo zdobyty gol przyszedł w 53. minucie. Dośrodkowanie Jordana Hendersona niefortunnie przeciął Pervis Estupinan, czym zmylił Geronimo Rulliego, który chciał wybić piłkę ze światła bramki. Gol został zaliczony na konto obrońcy Villarreal. Liverpool prowadził 1:0.

Na tym ofensywne poczynania gospodarzy się nie zatrzymały. Zaledwie dwie minuty później w dwójkowej akcji udział wzięli Mohamed Salah i Sadio Mane. Prostopadłe podanie Egipcjanina pewnie wykorzystał Senegalczyk i podwyższył prowadzenie swojego zespołu na 2:0.

W dalszej części spotkania nie oglądaliśmy już bramek, ale przewaga Liverpoolu była widoczna gołym okiem. Podopieczni Kloppa w całym meczu mieli aż 67 procent posiadania piłki i dwadzieścia okazji bramkowych wobec zaledwie jednej dla Villarreal. W końcu polski arbiter Szymon Marciniak doliczył jeszcze dwie minuty do regulaminowego czasu gry i zakończył spotkanie.

Obie drużyny zmierzą się w rewanżowym meczu, który odbędzie się 3 maja o godz. 21:00 na Estadio de la Ceramica w Villareal.

Liverpool FC - Villarreal CF 2:0 (0:0)

Bramki: Estupinan 53 (s), Mane 55

Liverpool: Alisson Becker - Trent Alexander-Arnold (81. Joe Gomez), Ibrahima Konate, Virgil van Dijk, Andrew Robertson - Jordan Henderson (72. Naby Keita), Fabinho, Thiago Alcantara - Mohamed Salah, Sadio Mane (72. Diogo Jota), Luis Diaz (81. Divock Origi)

Villarreal: Geronimo Rulli - Juan Foyth, Raul Albiol, Pau Torres, Pervis Estupinan (72. Manu Trigueros) - Samu Chukwueze (72. Boulaye Dia), Daniel Parejo (72. Serge Aurier), Etienne Capoue, Francis Coquelin (57. Alfonso Pedraza) - Giovani Lo Celso, Arnaut Danjuma (86. Paco Alcacer)