Drużyna Leona i Grbicia zagra w finale Serie A1! Zacięta walka w półfinałach

Wilfredo Leon zdobył 19 punktów w piątym meczu półfinału.

Półfinały obecnego sezonu włoskiej Serie A1 siatkarzy dostarczyły kibicom sporo wrażeń. Rywalizacja toczyła się do trzech zwycięstw i do wyłonienia lepszych drużyn w parach Perugia – Modena i Lube – Trentino potrzebnych było po pięć spotkań. W obu przypadkach górą były ekipy wyżej notowane w tabeli fazy zasadniczej i w finale dojdzie do starcia Perugia – Lube.

W rywalizacji Sir Safety Conad Perugia – Leo Shoes PerkinElmer Modena cztery pierwsze spotkania padły łupem gości. Gospodarzem meczu numer pięć była Perugia – najlepsza drużyna fazy zasadniczej.

W pierwszym secie górą byli goście z Modeny (19:25), w drugim pewnie wygrała Perugia (25:20). Trzeci przyniósł najwięcej emocji i zakończył się rywalizacją na przewagi, z której zwycięsko wyszli gospodarze (27:25). Set numer trzy to już dominacja siatkarzy Perugii, którzy wygrali 25:15. Po skutecznym ataku Matthew Andersona, podopieczni trenera Nikoli Grbicia mogli się cieszyć z wygranej rywalizacji w półfinale.

Wilfredo Leon wywalczył w tym spotkaniu 19 punktów (11 atak + 6 zagrywka + 2 blok), tyle samo dał zwycięskiej drużynie Kamil Rychlicki, a o jedno oczko więcej uzyskał Anderson. W pokonanej drużynie najlepiej punktowali Nimir Abdel-Aziz (18) oraz Earvin N'Gapeth (15).

Perugia zagra w wielkim finale z Lube. Do rozstrzygnięcia rywalizacji tej ekipy z Itas Trentino również potrzebnych było pięć spotkań. Układ wyników był tu trochę inny, bo dwa pierwsze mecze wygrało Trentino, a siatkarze Lube musieli odrabiać straty. Dopięli swego, a w piątym meczu wystąpili w roli gospodarza. Piąte spotkanie zakończyło się po pięciu setach walki, a w tie-breaku Lube wygrało 15:11.

Siatkarze Itas Trentino nie zdołali więc awansować do finału ligi włoskiej, ale zagrają jeszcze w finale Ligi Mistrzów. 22 maja w Ljubljanie zmierzą się z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

Wyniki półfinałów Serie A1 siatkarzy 2022:

Perugia (1) – Modena (4) 32

Sir Safety Conad Perugia – Leo Shoes PerkinElmer Modena 1:3 (22:25, 25:22, 22:25, 20:25)
Leo Shoes PerkinElmer Modena – Sir Safety Conad Perugia 1:3 (23:25, 25:22, 21:25, 21:25
Sir Safety Conad Perugia – Leo Shoes PerkinElmer Modena 2:3 (26:24, 25:22, 16:25, 29:31, 13:15)
Leo Shoes PerkinElmer Modena – Sir Safety Conad Perugia 2:3 (25:21, 17:25, 16:25, 25:19, 12:15)
Sir Safety Conad Perugia – Leo Shoes PerkinElmer Modena 3:1 (19:25, 25:20, 27:25, 25:15).