Fortuna Puchar Polski: Szymon Marciniak sędzią finału Lech Poznań – Raków Częstochowa

Piłka nożna
Fortuna Puchar Polski: Szymon Marciniak sędzią finału Lech Poznań – Raków Częstochowa
fot. Cyfrasport
Szymon Marciniak poprowadzi finał PP 2022 Lech - Raków.

Szymon Marciniak poprowadzi w poniedziałek finał piłkarskiego Pucharu Polski, w którym na PGE Narodowym zmierzą się Lech Poznań i Raków Częstochowa – poinformował PZPN.

Na liniach najwyżej notowanemu polskiemu arbitrowi pomagać będą Paweł Sokolnicki i Tomasz Listkiewicz, a sędzią technicznym będzie Łukasz Kuźma. Na sędziów VAR wyznaczeni zostali Tomasz Kwiatkowski i Paweł Malec. W środę wieczorem 41-letni Marciniak poprowadzi w Anglii pierwsze starcie półfinału Ligi Mistrzów między Liverpoolem a Villarrealem.

 

Zobacz także: Finał Pucharu Polski wraca do Warszawy. Kilka nowości organizacyjnych

 

Będzie to trzeci finał PP sędziowany przez płocczanina; poprzednio był głównym arbitrem w 2013 i 2016 roku. W tym drugim przypadku Lech na PGE Narodowym uległ Legii Warszawa 0:1.

 

– Finał Fortuna Pucharu Polski to zawsze wyjątkowy mecz. Poza zdobyciem prestiżowego pucharu, wygrana daje również gwarancję gry w europejskich rozgrywkach. Nominacja na to spotkanie to wyróżnienie i forma nagrody za dobrze wykonywaną pracę. Dlatego biorę pod uwagę całokształt występów w tym sezonie, a także aktualną formę sędziego. Było kilku arbitrów, którzy spełniali te kryteria. Ostatecznie finał poprowadzi Szymon Marciniak – powiedział szef Kolegium Sędziów PZPN Tomasz Mikulski, cytowany w komunikacie piłkarskiej centrali.

 

Decydujący mecz o triumfie w PP odbędzie się w poniedziałek 2 maja o godzinie 16.00 na PGE Narodowym w Warszawie.

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie