Cerrad Enea Czarni Radom obsadzili pozycję libero na przyszły sezon PlusLigi

Siatkówka
Cerrad Enea Czarni Radom obsadzili pozycję libero na przyszły sezon PlusLigi
fot. Cyfrasport
Mateusz Masłowski zostaje w Cerrad Enea Czarnych Radom.

Klub Cerrad Enea Czarni Radom poinformował, że na kolejny sezon zostanie w drużynie Mateusz Masłowski. Obsada pozycji libero w radomskim klubie pozostanie więc bez zmian, bo wcześniej kontrakt przedłużył Maciej Nowowsiak.

Mateusz Masłowski do Cerrad Enea Czarnych Radom dołączył w sezonie 2019/20. Jest wychowankiem AKS Resovii Rzeszów, a przed przyjściem do zespołu Wojskowych miał na swoim koncie cztery lata gry w PlusLidze, broniąc barw swojego macierzystego klubu – Asseco Resovii.

 

Zobacz także: Torey DeFalco zagrał ostatni mecz dla Indykpolu AZS! Amerykanin zmieni klub w PlusLidze

 

W sezonach 2014/15 oraz 2015/16 trafił do SMS Spała, gdzie święcił największe sukcesy w dotychczasowej karierze z reprezentacją Polski: mistrzostwo Europy kadetów, złoty medal olimpijskiego festiwalu młodzieży Europy, mistrzostwo świata Kadetów, a następnie mistrzostwo Europy juniorów oraz mistrzostwo świata juniorów (2017).

 

Podczas gry w SMS Spała, Mateusz Masłowski wraz z kolegami z drużyny w sezonie 2015/16 zajął drugie miejsce w rozgrywkach I ligi, ulegając w walce o mistrzowski tytuł z GKS Katowice. W 2014 i 2016 roku sięgnął po mistrzostwo Polski juniorów, gdzie uznawany był najlepszym broniącym całych zawodów. Po grze w SMS Spała, przez kolejne trzy lata fani siatkówki mogli oglądać Masłowskiego w barwach Asseco Resovii. Z tym klubem popularny "Masło" sięgnął w sezonie 2013/14 po Superpuchar Polski oraz wicemistrzostwo kraju.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Cerrad Enea Czarni Radom (@cerrad_enea_czarni_radom)

 

Dla Masłowskiego rozgrywki 2022/23 będą już ósmym sezonem w PlusLidze i czwartym w zespole z Radomia. W najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce rozegrał 142 mecze. Z kolei w barwach drużyny Cerrad Enea Czarnych Radom 25-letni libero wystąpił w PlusLidze w 69 spotkaniach. W sezonie 2021/22 Masłowski wystąpił w 25. meczach i był drugim najlepiej przyjmującym siatkarzem Wojskowych - skuteczność 50,38%. Dodatkowo w ubiegłorocznych rozgrywkach zdobył jeden raz statuetkę MVP.

 

W drużynie z Radomia zostanie również Maciej Nowowsiak. Swoje pierwsze kroki w siatkówce stawiał w zespole SKPS Dunajec Nowy Sącz. Kolejnym przystankiem młodego siatkarza był Radom, gdzie w sezonie 2018/19 rozpoczął swoją przygodę z zespołem RCS Czarnych. Trenerami siatkarza byli wówczas Arkadiusz Sawiczyński oraz Andrzej Sitkowski.

 

W 2020 roku Nowowsiak ukończył Szkołę Mistrzostwa Sportowego w Spale. Jako reprezentant Polski sięgnął m.in. po mistrzostwo Europy Wschodniej (EVVZA). W sezonie 2019/20, Maciej bronił barw SMS Spała w rozgrywkach drugiej ligi oraz Tauron 1. Ligi.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Cerrad Enea Czarni Radom (@cerrad_enea_czarni_radom)

 

Sezon 2020/21 był pierwszym w rozgrywkach PlusLigi oraz w barwach Cerrad Enea Czarnych Radom. Nowowsiak debiut na parkietach w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce zaliczył 20 września 2020 roku w meczu z Treflem Gdańsk. W swoim pierwszych rozgrywkach w PlusLidze rozegrał łącznie 14 meczów. W drugim roku gry w barwach Cerrad Enea Czarnych Radom zagrał sześć meczów, występując przeciwko drużynom z Gdańska, Nysy, Kędzierzyna-Koźla, Jastrzębia-Zdroju oraz dwukrotnie Lublina.

 

Sezon 2022/23 będzie dla Macieja Nowowsiaka trzecim rokiem gry w zespole z Radomia oraz na parkietach PlusLigi.

RM, Polsat Sport, wksczarni.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie