Tour de Romandie: Ethan Hayter wygrał etap, Rohan Dennis nadal liderem

Ethan Hayter wygrał w miejscowości Echallens drugi etap wyścigu kolarskiego Tour de Romandie.

Brytyjczyk Ethan Hayter z ekipy Ineos Grenadiers wygrał w miejscowości Echallens drugi etap wyścigu kolarskiego Tour de Romandie. Koszulkę lidera zachował Australijczyk Rohan Dennis (Jumbo-Visma).

Najszybszy z peletonu 23-letni Hayter wyprzedził na finiszu Hiszpana Jona Aberasturiego (Trek-Segafredo) i uważanego za faworyta sprinterskiej końcówki Kolumbijczyka Fernando Gavirię (UAE Team Emirates).

Dennis został sklasyfikowany na 17. miejscu, w tym samym czasie co zwycięzca. W klasyfikacji generalnej Australijczyk wyprzedza o 14 sekund Austriaka Feliksa Grossschartnera (Bora-Hansgrohe) oraz o 18 Szwajcara Mauro Schmida (Quick-Step Alpha Vinyl), który awansował na trzecią pozycję kosztem zwycięzcy ubiegłorocznej edycji Tour de Romandie Gerainta Thomasa (Ineos Grenadiers). Brytyjczyk za przyjęcie na pierwszym etapie bidonu poza wyznaczoną strefą został ukarany doliczeniem do łącznego czasu 20 sekund.

Składający się z prologu i pięciu etapów wyścig w zachodniej Szwajcarii odbywa się po raz 75. i ma najwyższą kategorię World Tour. Zakończy się 1 maja w Villars. Polacy nie startują.