MŚ w hokeju: Dwucyfrowe zwycięstwo Polaków! Dwa hat-tricki

Polska pokonała Serbię 10:2 w swoim trzecim meczu mistrzostw świata Dywizji 1B.

Polscy hokeiści pokonali Serbię 10:2 (3:1, 3:0, 4:1) w swoim trzecim meczu rozgrywanych w Tychach mistrzostw świata Dywizji 1B.

Polacy zaczęli mistrzostwa od pokonania Estonii 3:0, a następnie rozegrali zacięte spotkanie z Ukrainą. Ostatecznie wygrali, ale dopiero po rzutach karnych. W efekcie przystępowali do meczu z Serbią jako drugi zespół turnieju, za mającymi komplet sześciu punktów Japończykami. Po piątkowym pojedynku biało-czerwoni w tabeli zajmują pierwsze miejsce. Z kolei Serbowie w Tychach do tej pory nie zdobyli punktu. Wcześniej przegrali z Japonią 0:8 i Ukrainą 0:7.

Spotkanie rozpoczęło się zgodnie z oczekiwaniami kibiców. W 7. minucie Polacy prowadzili już 2:0 po celnych strzałach Alana Łyszczarczyka i Dominika Pasia. Nieoczekiwanie w 12. min. Serbowie zdobyli bramkę, pierwszą w turnieju. Jednak jeszcze w pierwszej tercji Filip Komorski wykorzystał okres gry biało-czerwonych w przewadze i w 18. minucie było 3:1.

Losy meczu rozstrzygnęły się w drugiej odsłonie, w której Polska zdobyła trzy bramki, nie tracąc ani jednej. Ostatecznie jej zwycięstwo było dwucyfrowe, a 10. gola zdobył Krystian Dziubiński, który wykończył kontrę gospodarzy.

Był to jedyny piątkowy mecz turnieju. Ostatnim rywalem Polski będzie w niedzielę Japonia i wiele wskazuje, że może ono decydować, który z zespołów awansuje do Dywizji 1A. Ostatnia drużyna spadnie do niższej klasy.

Mistrzostwa pierwotnie miały się odbyć w katowickim Spodku, ostatecznie zostały przeniesione z powodów finansowych na mniejsze lodowisko w Tychach.

Polscy hokeiści na poprzednich MŚ Dywizji 1B w estońskim Tallinnie (2019) zaprzepaścili szansę na awans, przegrywając po dogrywce z Rumunią 2:3 i zajęli drugie miejsce.

Polska - Serbia 10:2 (3:1, 3:0, 4:1)

Bramki: 1:0 Alan Łyszczarczyk (2), 2:0 Dominik Paś (7), 2:1 Mirko Djumic (12), 3:1 Filip Komorski (18), 4:1 Mateusz Michalski (30), 5:1 Krystian Dziubiński (37), 6:1 Filip Komorski (39), 7:1 Filip Komorski (43), 7:2 Mirko Djumic (44), 8:2 Krystian Dziubiński (52), 9:2 Kamil Wałęga (52), 10:2 Krystian Dziubiński (56)

Polska: David Zabolotny – Mateusz Bryk, Bartosz Ciura, Patryk Wronka, Dominik Paś, Paweł Zygmunt – Maciej Kruczek, Patryk Wajda, Kamil Wałęga, Krystian Dziubiński, Jakub Bukowski - Arkadiusz Kostek, Kamil Górny, Mateusz Michalski, Filip Starzyński, Mateusz Gościński oraz Oskar Jaśkiewicz, Alan Łyszczarczyk, Filip Komorski, Bartłomiej Jeziorski.

Serbia: Arsenije Rankovic (56. Neil Baeton) - Pavle Podunavac, Ugljesa Novakovic, Mirko Djumic, Marko Dragovic, Mateja Popovic - Lazar Pejcic, Danilo Tomasevic, Srdjan Subotic, Nemanja Vucurevic, Vuk Savic - Andrija Spanjevic, Marko Mladenovic, Dusan Jankovic, Dusan Grkovic, Andrija Racic oraz Nikola Pusac, Ivan Anic, Igor Mitrovic, Vuk Kravljanac.