Polsat Boxing Promotions 7: Nikodem Jeżewski - Arturs Gorlovs 27 maja w Lublinie

Sporty walki
Polsat Boxing Promotions 7: Nikodem Jeżewski - Arturs Gorlovs 27 maja w Lublinie
fot. Materiały prasowe

W cotygodniowym magazynie sportów walki Koloseum Polsatu Sport ogłoszony został co-main event gali Polsat Boxing Promotions, która 27 maja odbędzie się w Lublinie. Czołowy polski pięściarz wagi junior ciężkiej Nikodem Jeżewski zmierzy się z Łotyszem Artursem Gorlovsem. W hali Globus fani zobaczą siedem walk zawodowych oraz występ muzyczny gwiazdy polskiej sceny hiphopowej - Grubsona. W serwisie Biletyna.pl trwa sprzedaż biletów na majową galę.

Jeżewski to jedno z najgłośniejszych nazwisk, jakie pojawiają się na kartach walk organizacji Polsat Boxing Promotions, która za cel stawia sobie przede wszystkim wyszukiwanie i wspieranie przyszłych gwiazd krajowego pięściarstwa. Trzydziestolatek jest jedynym Polakiem, który był w stanie posłać na deski największą obecnie gwiazdę rodzimego boksu - Michała Cieślaka. Zawodnik z Kościerzyny ma też na koncie mistrzowskie starcie z jednym z dominatorów światowej wagi junior ciężkiej - Lawrencem Okoliem. Ostatnio Jeżewski boksował na lutowej gali PBP we Wrocławiu, gdy w starciu o wakujący pas interkontynentalny organizacji IBO musiał uznać punktową wygraną znakomitego Niemca Artura Manna.

 

W Lublinie Jeżewski będzie chciał wrócić na zwycięską ścieżkę, a rywalem dającym szansę na odbudowanie morale będzie o rok młodszy Arturs Gorlovs. Pod względem liczby stoczonych walk Łotysz ustępuje Polakowi, ale na uwagę zasługuje fakt, że aż osiem z dziewięciu wygranych przez siebie walk kończył nokautami. Z pewnością nie jest to rywal, którego Jeżewski może zlekceważyć, a ich pojedynek może zakończyć się w każdej chwili po mocnym ciosie jednego czy drugiego pięściarza.


W walce wieczoru gali Polsat Boxing Promotions, która 27 maja odbędzie się w Lublinie, fenomenalny Kubańczyk Osleys Iglesias zmierzy się z Isaackiem Chilembą. Pochodzący z Malawi pięściarz w przeszłości krzyżował rękawice z najlepszymi przedstawicielami wagi super średniej. Dla wiążącego swoją przyszłość z Polską Iglesiasa, będzie to bardzo wysoko postawiona poprzeczka i prawdziwy sprawdzian jego talentu, którym na Kubie ustępował jedynie dwukrotnemu mistrzowi olimpijskiemu, Arlenowi Lopezowi. Stawką pojedynku Iglesias vs Chilemba będą dwa trofea wagi super średniej: IBO International oraz WBA Intercontinental.


W stolicy województwa lubelskiego kibice zobaczą także starcia z udziałem wyróżniających się pięściarzy młodego pokolenia, którzy dopiero pracują na swoją zawodową przyszłość między ringowymi linami. Część z nich, jak Remigiusz Runowski czy Miłosz Grabowski zdążyła już pokazać się kibicom z dobrej strony na wcześniejszych galach organizacji PBP. Dodatkową atrakcją lubelskiej gali będzie występ muzyczny Grubsona. Popularny raper i producent to zdobywca złotych i platynowych płyt oraz autor hitów mających wielomilionowe odtworzenia w internecie.


Kolejne szczegóły gali Polsat Boxing Promotions 7 będą ujawniane w każdy czwartek w magazynie sportów walki Koloseum, transmitowanym w sportowych kanałach Polsatu. Bilety na galę kupować można w serwisie Biletyna.pl. Wszystkie informacje na temat tego wydarzenia dostępne są w portalu Polsatsport.pl.

 

Informacja prasowa
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie