NBA: Philadelphia bez kontuzjowanego Embiida

Kontuzja i brak Joela Embiida (z lewej) to ogromna strata dla drużyny Philadelphia 76ers

Czołowy gracz ligi NBA Joel Embiid nie wystąpi w barwach Philadelphia 76ers w najbliższych meczach drugiej rundy play off. Kameruński środkowy doznał złamania oczodołu prawego oka i wstrząśnienia mózgu w końcówce czwartkowego spotkanie pierwszej rundy z Toronto Raptors.

Embiid poprowadził Sixers do dającej awans wygranej 132:97 w szóstym meczu z Raptors, notując 33 punkty i 10 zbiórek. Jednak na niespełna cztery minuty przed końcem czwartej kwarty, uderzony łokciem przez swojego rodaka z kanadyjskiej ekipy Paula Siakama, usiadł na ławce i już nie wrócił na boisko. W całej serii play off zdobywał średnio 26,2 pkt i 11,3 zb.

Po badaniach przeprowadzonych w piątek, nie określono, kiedy lider "Szóstek" będzie mógł wrócić do gry. Kolejne specjalistyczne konsultacje czekają go w przyszłym tygodniu.

Brak 28-letniego, mierzącego 213 cm Embiida to poważne osłabienie drużyny z Filadelfii w decydującej fazie rozgrywek. W sezonie regularnym 2021/22 został on królem strzelców ze średnią 30,6 pkt i był szósty w klasyfikacji najlepiej zbierających - 11,7.

W poniedziałek Sixers rozegrają w Miami pierwszy mecz drugiej rundy play off z zespołem Heat. Kolejne, do czterech zwycięstw, odbywać się będą co drugi dzień. (PAP)