ATP w Madrycie: Łukasz Kubot odpadł w pierwszej rundzie debla

Łukasz Kubot

Łukasz Kubot odpadł w pierwszej rundzie debla podczas turnieju ATP w Madrycie. Polak i Edouard Roger-Vasselin przegrali z duetem Carlos Alcaraz i Marc Lopez 1:2 (6:4, 6:7, 4:10).

Pierwszy set był bardzo wyrównany. Chociaż Polakowi i jego partnerowi na korcie udało się przełamać przeciwników i wyjść na dwugemowe prowadzenie, to już po chwili ich rywale doprowadzili do wyrównania. Kluczowy okazał się piąty gem serwisowy hiszpańskiego duetu. Kubot i Roger-Vasselin byli w stanie wygrać tę partię i tym samym zakończyć pierwszego seta w tym starciu.

Na początku kolejnej części meczu Polak i grający z nim Francuz dominowali na korcie. Szybko wygrali trzy gemy. Jednak ich przeciwnicy nie zamierzali się poddać. Również udało im się wygrać trzy partie z rzędu i doprowadzić do wyrównania w drugim secie. O wyniku tej części spotkania musiał zadecydować tie-break, w którym lepszy okazał się duet z Półwyspu Iberyjskiego.

W ostatniej części tego meczu ponownie Hiszpanie sięgnęli po zwycięstwo. Przez to Kubot i jego partner przegrali spotkanie i odpadli z rywalizacji na kortach w Hiszpanii już po pierwszym meczu.

Łukasz Kubot/Edouard Roger-Vasselin - Carlos Alcaraz/Marc Lopez 1:2 (6:4, 6:7, 4:10)