Australia nie wyśle sportowców na igrzyska azjatyckie w Chinach

Inne
Australia nie wyśle sportowców na igrzyska azjatyckie w Chinach
fot. PAP

Australijski Komitet Olimpijski (AOC) nie wyśle sportowców na zbliżające się igrzyska azjatyckie, które odbędą się w chińskim Hangzhou w dniach 10-25 września. Jako powód podano wznowienie pandemii koronawirusa - podała agencja AFP.

Igrzyska mają się odbyć niecałe 200 km na południowy wschód od Szanghaju, gdzie ludność została ponownie zamknięta w swoich domach na kilka tygodni.

 

ZOBACZ TAKŻE: 18-latek z czwartym wynikiem w historii w biegu na 200 m

 

Organizatorzy zapewnili, że są w trakcie opracowywania planu kontroli wirusa na wzór ostatnich zimowych igrzysk olimpijskich, które odbyły się w lutym w Pekinie, ale nie podali szczegółów. Być może ponownie zostanie ogłoszona tzw. bańka dla uczestników, którzy po przyjeździe nie będą mogli jej opuszczać i będą poddawani testom na obecność koronawirusa. Chińska polityka w tym zakresie jest bardzo restrykcyjna.

 

Hangzhou, które ma 12 milionów mieszkańców, będzie trzecim chińskim miastem, w którym odbędą się igrzyska azjatyckie, po Pekinie w 1990 roku i Kantonie w 2010 roku.

 

Niektóre wydarzenia zaplanowano w innych miastach w tej samej prowincji Zhejiang, w tym w Ningbo, Wenzhou, Huzhou, Shaoxing i Jinhua. Organizatorzy poinformowali, że wszystkie 56 obiektów przygotowanych na igrzyska azjatyckie i paraazjatyckie są już gotowe.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie