Tauron Liga: ŁKS Commercecon górą w pierwszym meczu o 3. miejsce

ŁKS - Budowlani 3:0.

W Tauron Lidze rozpoczęła się walka o trzecie miejsce. W pierwszym meczu siatkarki ŁKS Commercecon Łódź pokonały ekipę Grot Budowlanych Łódź 3:0. Rywalizacja toczy się do trzech zwycięstw, a spotkanie numer dwa zostanie rozegrane w czwartek 5 maja.

W premierowej odsłonie długo oglądaliśmy wyrównaną walkę obu ekip. Minimalną przewagę na przestrzeni seta miały siatkarki ŁKS Commercecon (8:6, 16:14), rywalki nie pozwalały im jednak odskoczyć. W końcówce gospodynie wygrały trzy kolejne akcje (23:18), ale ekipa Grot Budowlanych zdołała się zrewanżować podobnym wyczynem i po asie serwisowym Zuzanny Góreckiej było 23:21. Skuteczny atak Valentiny Diouf i błąd wystawy po stronie przeciwniczek dały ostatnie punkty ekipie ŁKS (25:21).

W drugim secie wyrównaną walkę oglądaliśmy jedynie w pierwszej fazie seta (10:10), później to siatkarki ŁKS Commercecon nadawały ton wydarzeniom na boisku. Szybko zbudowały przewagę (16:11), którą utrzymywały w końcówce. Dobrze prezentowały się w polu zagrywki, były skuteczne w ofensywie i pewnie zmierzali po zwycięstwo (19:12, 23:15), które przypieczętował atak Diouf (25:17).

Gra obu ekip falowała w trzeciej odsłonie. Najpierw wyraźną przewagę miał ŁKS Commercecon 11:7, ale przegrał... sześć kolejnych akcji; serię zwieńczył as serwisowy Małgorzaty Lisiak (11:13). Siatkarki Grot Budowlanych odskoczyły na trzy oczka (12:15) i... stanęły w miejscu i przewagę znów uzyskały "Łódzkie Wiewióry" (19:17). Losy seta ważyły się do samego końca. Diouf wywalczyła piłkę meczową, obijając blok rywalek, ale po chwili rozpoczęła się walka na przewagi. Wojnę nerwów wygrał ŁKS, kończąc mecz punktowym blokiem (27:25).

Najwięcej punktów: Valentina Diouf (19), Kamila Witkowska (11) – ŁKS Commercecon; Monika Fedusio (12), Weronika Centka (11) – Grot Budowlani. MVP: Klaudia Alagierska (6/11 = 55% skuteczności w ataku + 3 bloki).

ŁKS Commercecon Łódź – Grot Budowlani Łódź 3:0 (25:21, 25:17, 27:25)

ŁKS: Roberta Ratzke, Veronica Jones-Perry, Klaudia Alagierska, Valentina Diouf, Martyna Grajber, Kamila Witkowska – Paulina Maj-Erwardt (libero) oraz Julita Piasecka, Weronika Sobiczewska, Angelika Gajer. Trener: Michał Cichy.
Budowlani: Paulina Damaske, Weronika Centka, Ana Cleger, Monika Fedusio, Małgorzata Lisiak, Martyna Łazowska – Justyna Łysiak (libero) oraz Zuzanna Górecka, Anna Lewandowska, Maja Pelczarska. Trener: Maciej Biernat.

Stan rywalizacji play-off (do trzech zwycięstw) 1—0 dla ŁKS. Drugi mecz w czwartek 5 maja.

Mecze o trzecie miejsce w Tauron Lidze 2021/22:

ŁKS (3) – Budowlani (5) 10

2022-05-01: ŁKS Commercecon Łódź – Grot Budowlani Łódź 3:0 (25:21, 25:17, 27:25)
2022-05-05: Grot Budowlani Łódź – ŁKS Commercecon Łódź (czwartek, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport)
2022-05-08: ŁKS Commercecon Łódź – Grot Budowlani Łódź (niedziela, godzina 14.45; transmisja – Polsat Sport)
2022-05-11: Grot Budowlani Łódź – ŁKS Commercecon Łódź (środa; ewentualnie)
2022-05-15: ŁKS Commercecon Łódź – Grot Budowlani Łódź (niedziela; ewentualnie)