UFC: Krzysztof Jotko wypunktował Geralda Meerschaerta! "Piękne zwycięstwo"

Sporty walki
UFC: Krzysztof Jotko wypunktował Geralda Meerschaerta! "Piękne zwycięstwo"
fot. Polsat Sport
Krzysztof Jotko

Krzysztof Jotko (24-5, 6 KO, 1 SUB) z drugim zwycięstwem z rzędu! na gali UFC Vegas 53 Polak pokonał Geralda Meerschaerta (34-15, 6 KO, 26 SUB) przez jednogłośną decyzję sędziów (30-27, 30-27, 30-27).

Jotko zapowiadał przed walką, że zdominuje rywala w każdej płaszczyźnie. Chciał również pomścić Oskara Piechotę i Bartosza Fabińskiego, którzy przegrywali z Amerykaninem. Tak też się stało!

 

ZOBACZ TAKŻE: Na jakim dystansie będzie toczyła się walka Jędrzejczyk - Zhang? "Czekam na odpowiedź"

 

Polak był szybszy od rywala i w wielu momentach pewnie punktował go w stójce. Z czasem Meerschaert zaczął szukać obaleń. Jotko bronił się jednak skutecznie, zachowując cały czas czujność. Sędziowie nie mieli wątpliwości, kto był lepszy. Wszyscy punktowali 30-27 dla Polaka! "Piękne zwycięstwo" - oceniła Joanna Jędrzejczyk w mediach społecznościowych.

 

 

Jotko, dzięki wygranej, ma szansę zbliżyć się do TOP 15 rankingu wagi średniej UFC. Czempionem tej dywizji jest Nigeryjczyk Israel Adesanya.

 

Jotko jest zawodnikiem UFC od 2013 roku. Do tej pory w amerykańskiej organizacji stoczył szesnaście pojedynków, z których wygrał jedenaście.

 

Marcin Ciechański/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie