Co z ofertą Rosji ws. Euro 2028? Zapadła decyzja

Piłka nożna
Co z ofertą Rosji ws. Euro 2028? Zapadła decyzja
fot. PAP
Rosja nie zorganizuje Euro 2028 ani 2032.

Rosja zgłosiła swoją gotowość i chęć zorganizowania Euro 2028 oraz 2032, jednak decyzją UEFA została wykluczona z grona drużyn ubiegających się o ten turniej. Takie postanowienie jest oczywiście spowodowane agresją wojsk Federacji Rosyjskiej na Ukrainę, która trwa od 24 lutego 2022.

Rosjanie byli w gronie drużyn ubiegających się o organizację Euro 2028 oraz Euro 2032, jednak Unia Europejskich Związków Piłkarskich (UEFA) zdecydowała o uchyleniu jej kandydatury.

 

 

"Komitet Wykonawczy UEFA uznał dziś ofertę złożoną przez rosyjską federację o organizację EURO 2028 lub EURO 2032 jako niekwalifikującą się. To jedna z kilku decyzji dotyczących trwającego zawieszania rosyjskich drużyn i klubów w rozgrywkach UEFA" - napisano na oficjalnym profilu twitterowym UEFA.

 

ZOBACZ TAKŻE: Rosyjskie kluby wykluczone z europejskich rozgrywek

 

Jakiś czas po ataku Rosji na Ukrainę UEFA wykluczyła rosyjskie kluby i drużyny narodowe z rozgrywek międzynarodowych. "Sborna" została między innymi wykluczona z baraży o awans do mistrzostw świata 2022, a w poniedziałek 2 maja poinformowano, że żeńska reprezentacja Rosji nie weźmie udziału w mistrzostwach Europy, które zaplanowane zostały na lipiec 2022 roku. Tego dnia poinformowano również o wykluczeniu rosyjskich klubów z europejskich pucharów w sezonie 2022/2023.

Adam Łuczka/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie