Rzecznik straży odpowiedział Rafałowi Trzaskowskiemu: Proszę nie wprowadzać opinii publicznej w błąd

Piłka nożna
Rzecznik straży odpowiedział Rafałowi Trzaskowskiemu: Proszę nie wprowadzać opinii publicznej w błąd
fot. PAP
Rzecznik straży odpowiedział Rafałowi Trzaskowskiemu.

Karol Kierzkowski, rzecznik prasowy komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej, odpowiedział Rafałowi Trzaskowskiemu, prezydentowi Warszawy, w sprawie finałowego meczu Fortuna Pucharu Polski. - Proszę nie wprowadzać opinii publicznej w błąd - napisał na swoim koncie na Twitterze.

Przypomnijmy - w związku z zakazem wnoszenia flag na finałowy mecz Fortuna Pucharu Polski pomiędzy Lechem Poznań i Rakowem Częstochowa, kibice obu klubów nie weszli na trybuny PGE Narodowego. Choć w trakcie spotkania stadion się zapełniał, fani "Kolejorza" nie w większości pozostali poza obiektem.

ZOBACZ TAKŻE: Skrót meczu Lech - Raków (WIDEO)

 

Głos w tej sprawie zabrał Trzaskowski, który za pośrednictwem swojego twitterowego konta napisał, że zakaz wnoszenia flag i banerów większych niż 2x1.5 m na mecz o Puchar Polski na Stadionie Narodowym to była decyzja Państwowej Straży Pożarnej.

 

Do wpisu prezydenta, również na Twitterze, odniósł się rzecznik prasowy komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej.

 

"Szanowny Panie Prezydencie - uprzejmie proszę nie wprowadzać opinii publicznej w błąd. Państwowa Straż Pożarna wydała pozytywną opinię dotyczącą bezpieczeństwa pożarowego meczu , w której nie zaleca się wnoszenia flag i banerów większych niż 2x1,5m" - napisał.

 


"Uprzejmie przypominam, że decyzję o pozwoleniu na organizację imprezy masowej na PGE Narodowym wydaje Prezydent m. st. Warszawy. Natomiast bezpieczeństwo uczestników finału Pucharu Polski zapewnia organizator" - dodał.

 

 

W finale górą okazali się piłkarze Rakowa, wygrywając 3:1. Zawodnicy z Częstochowy obronili tym samym trofeum, które wywalczyli również w poprzednim sezonie.

BS, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie