EBL: WKS Śląsk wygrał pierwszy mecz w Słupsku!

Świetny występ WKS Śląska w hali Gryfia w Słupsku! Wrocławianie pokonali Grupa Sierleccy Czarnych 77:57 i prowadzą 1-0 w serii do trzech zwycięstw. Mecz nr 2 już w czwartek. Transmisja od 17:30 w Polsat Sport News.

Gospodarze weszli w to spotkanie z większą energią - dzięki trafieniom Billy’ego Garretta oraz Mikołaja Witlińskiego byli na początku lepsi o pięć punktów. Później aktywni Ivan Ramljak i Travis Trice zmniejszali straty do zaledwie punktu. WKS Śląsk nie był jednak w stanie doprowadzić chociażby do remisu. Rzuty wolne Kalifa Younga i Dawida Słupińskiego sprawiły, że po 10 minutach było 23:20. Zaraz na początku drugiej kwarty do wyrównania doprowadził jednak Łukasz Kolenda, a po chwili przewagę dał Martins Meiers. Teraz to ekipa trenera Andreja Urlepa była stroną z ofensywną inicjatywą, co było zasługą głównie rewelacyjnego Travisa Trice’a. Po jego kolejnym rzucie różnica wynosiła nawet dziewięć punktów, ale Beau Beech rzutami wolnymi ustalił wynik po pierwszej połowie na 35:41.

W trzeciej kwarcie po rzucie Aleksandra Dziewy przyjezdni uciekli nawet na 12 punktów. Zespół trenera Mantasa Cesnauskisa miał problemy z konstruowaniem akcji ofensywnych, a niezbyt skutecznie przełamać się próbował Marek Klassen. Trójka Kerema Kantera sprawiła, że przyjezdni mieli 15 punktów przewagi. Niesamowity rzut z dystansu Beau Beecha poprawiał sytuację Grupa Sierleccy Czarnych, ale po 30 minutach było aż 45:61. W kolejnej części spotkania niewiele się zmieniało, bo to wrocławianie całkowicie kontrolowali wydarzenia na parkiecie. Zespół ze Słupska nie był w stanie poradzić sobie z dobrze zorganizowaną obroną rywali. Dodatkowo nadal niebezpieczny był Kanter i ostatecznie to WKS Śląsk zwyciężył aż 77:57!

Świetne spotkanie rozegrał ponownie Travis Trice - zdobył 18 punktów, 6 asyst i 5 zbiórek. Po 14 punktów dla gospodarzy zdobyli Beau Beech oraz Mikołaj Witliński.

Grupa Sierleccy Czarni Słupsk - Śląsk Wrocław 57:77 (23:20, 12:21, 10:20, 12:16)

Stan rywalizacji play off (do trzech zwycięstw) 1-0 dla Śląska. Drugie spotkanie w czwartek o 17.30 także w Słupsku.

Grupa Sierleccy Czarni Słupsk: Beau Beech 14, Mikołaj Witliński 14, William Garrett 8, Marek Klassen 5, Jakub Musiał 5, Anthony Lewis 4, Dawid Słupiński 4, Kalif Young 3, Bartosz Jankowski 0, Błażej Kulikowski 0.

Śląsk Wrocław: Travis Trice 18, Kerem Kanter 17, Łukasz Kolenda 12, Ivan Ramljak 10, Aleksander Dziewa 7, Martins Meiers 7, Kodi Justice 4, Jan Wójcik 2, Szymon Tomczak 0, Kacper Gordon 0.