Derby Łodzi 2022. ŁKS Łódź - Widzew Łódź. Relacja i wynik na żywo

Piłka nożna

Nadszedł czas na 68. derby Łodzi. Widzew stanie przed szansą powrotu na drugie miejsce w tabeli. Z kolei ŁKS może ponownie zbliżyć się do strefy barażowej. Relacja i wynik na żywo meczu ŁKS Łódź - Widzew Łódź na Polsatsport.pl.

Stawka spotkania jest bardzo duża. Po tym meczu zostaną już tylko trzy kolejki do końca fazy zasadniczej w Fortuna 1 Lidze. Ponadto obie ekipy przystąpią do starcia po porażkach. 

 

W miniony weekend Widzew przegrał 1:2 z Koroną Kielce. Porażkę podopiecznych Janusza Niedźwiedzia wykorzystała Arka Gdynia, która wskoczyła na drugie miejsce w tabeli. W sobotę gdynianie dość niespodziewanie musieli uznać wyższość Apklan Resovii. Tym samym Widzew stanie przed szansą powrotu na lokatę premiowaną bezpośrednim awansem do PKO BP Ekstraklasy. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Fortuna 1 Liga: ŁKS Łódź - Widzew Łódź. Gdzie obejrzeć? 

 

Natomiast ŁKS zajmuje obecnie ósme miejsce, a do szóstej (ostatniej barażowej) pozycji traci trzy punkty. Wygrana w meczu z Widzewem sprawi, że ŁKS zrówna się punktami z szóstą Sandecją Nowy Sącz i siódmą Odrą Opole. Dodajmy, że ekipa z Alei Unii chce wrócić na zwycięskie tory po dwóch porażkach (z Chrobrym Głogów i Arką Gdynia). 

 

Wtorkowe derby będą pierwszymi, które zostaną na nowym, przebudowanym stadionie ŁKS. Warto wspomnieć, że dla gospodarzy będzie to szansa na zwycięstwo na tym obiekcie, po jego oficjalnym otwarciu. 

 

Relacja i wynik na żywo meczu ŁKS Łódź - Widzew Łódź na Polsatsport.pl. Początek o 18:00. 

mtu, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie