Futsalowy Puchar Polski: Trofeum dla Rekordu Bielsko-Biała

Rekord Bielsko-Biała zdobył PP w futsalu.

Rekord Bielsko-Biała wywalczył po raz czwarty w historii klubu Puchar Polski w futsalu. We wtorkowym drugim meczu finałowym bielszczanie pokonali na wyjeździe Constract Lubawa 4:2. Pierwsze spotkanie w niedzielę wygrali takim samym wynikiem. Obaj finaliści występują w ekstraklasie, Rekord broni tytułu mistrza kraju.

Bielszczanie potrzebowali sześciu minut, by objąć dwubramkowe prowadzenie. Gospodarze pozostawili im zbyt dużo swobody najpierw przy rozegraniu piłki z autu, potem - z rzutu rożnego. Nadzieję kompletowi kibiców z lubawskiej hali dał Luan, ale przyjezdni po kontrze skutecznie zakończonej przez Michała Kubika prowadzili 3:1.

Ostatnie minuty pierwszej połowy należały zdecydowanie do Constractu, co przyniosło drugiego gola, zdobytego w dużym zamieszaniu przez Luana.

36 sekund po przerwie niebagatelne umiejętności techniczne zaprezentował Paweł Budniak. „Położył” zarówno bramkarza, jak i obrońcę gospodarzy i trafił do siatki.

Lubawianie od 28. minuty grali z „lotnym” bramkarzem (mecz trwa 2x20). Kilka razy dobrze interweniował doświadczony golkiper Rekordu Bartłomiej Nawrat, po jednym ze strzałów piłka odbiła się od obu słupków jego bramki. Do końca spotkania wynik się nie zmienił.

Rywalizacja o Puchar Polski toczyła się po raz 22. Cztery razy zdobywał go także Baustal Kraków, trzykrotnie krakowska Wisła, dwa triumfy ma w dorobku Clearex Chorzów, a po jednym Holiday Chojnice, Jango Katowice, Kupczyk Kraków, Akademia Pniewy, Hurtap Łęczyca, Gatta Active Zduńska Wola, Red Devils Chojnice, Constract Lubawa i Red Dragons Pniewy.

Constract Lubawa – Rekord Bielsko-Biała 2:4 (2:3)

Bramki: 0:1 Michał Marek (5), 0:2 Sebastian Leszczak (6), 1:2 Luan (7), 1:3 Michał Kubik (9), 2:3 Luan (15), 2:4 Paweł Budniak (21).