Liga Mistrzów: Liverpool zagra w finale. Dobre 45 minut Villarrealu nie wystarczyło

Liverpool zagra w finale Ligi Mistrzów.

Villarreal prowadził do przerwy z Liverpoolem 2:0. Po zmianie stron "The Reds" przebudzili się i wygrali mecz 3:2. Podopieczni Jurgena Kloppa wystąpią w finale tegorocznej edycji Ligi Mistrzów, w którym zmierzą się z lepszym z pary Real Madryt - Manchester City.

Villarreal błyskawicznie wyszedł na prowadzenie. Po centrze z lewego skrzydła piłkę w polu karnym do środka zgrał Etienne Capoue. Tam spod opieki Virgila van Dijka uwolnił się Boulaye Dia. Senegalczyk skierował futbolówkę do siatki i po zaledwie trzech minutach gry "Żółta łódź podwodna" była o krok od odrobienia strat.

Kolejne minuty meczu przebiegły w szybkim tempie, lecz brakowało dogodnych sytuacji podbramkowych. W 38. minucie meczu Giovanni Lo Celso starł się w polu karnym z Alissonem. Sędzia uznał, że faulu nie było i nie podyktował rzutu karnego. Trzy minuty później Villarreal dopiął swego i doprowadził do wyrównania w dwumeczu.  Dośrodkowanie Capoue wykorzystał Francis Coquelin, który strzałem głową posłał piłkę do bramki. Do przerwy Villarreal prowadził 2:0.

Od początku drugiej części gry "The Reds" zepchnęli rywali do głębokiej defensywy. W 55. minucie gry w poprzeczkę trafił Trent Alexander-Arnold. Siedem minut później Mohammed Salah zagrał do Fabinho. Brazylijczyk przedarł się przez pole karne i oddał mocny strzał, po którym piłka przeszła między nogami Geronimo Rulliego i zatrzepotała w siatce.

Bramkę na 2:2 piłkarze Jurgenna Kloppa zdobyli w 67. minucie gry. Alexander-Arnold dośrodkował wprost na głowę nabiegającego Luisa Diaza. Kolumbijczyk strzałem głową pokonał Rulliego. Gola na 3:2 strzelił Sadio Mane, który wykorzystał błąd obrony Villarrealu i posłał piłkę do pustej bramki.

W 86. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Capoue. Liverpool utrzymał przewagę i awansował do finału Champions League. Swojego rywala ekipa z Anfield pozna w środę. Wyłoni go półfinał, w którym Manchester City zmierzy się z Realem Madryt.

Villarreal CF - Liverpool FC 2:3 (2:0)

Bramki: Dia 3, Coquelin 41 - Fabinho 61, Diaz 67, Mane 74

Wynik pierwszego meczu: 2:0 dla Liverpool FC

Awans: Liverpool FC