Liga Mistrzów: Villarreal - Liverpool. Transmisja TV i stream online

Angielskie kluby w rewanżowych półfinałach piłkarskiej Ligi Mistrzów będą bronić na wyjeździe przewagi z pierwszych meczów z hiszpańskimi rywalami. W lepszej sytuacji jest Liverpool, który w ubiegłym tygodniu pokonał Villarreal 2:0. Transmisja meczu Villarreal - Liverpool w Polsacie Sport Premium 1 i na Polsat Box Go.

Piłkarze Liverpoolu mieli ogromną przewagę na Anfield w starciu z ekipą Villarreal - 73 procent posiadania piłki i 19 strzałów wobec jednego rywali. Tę dominację potwierdzili dopiero w drugiej połowie, gdy między 53. i 55. minutą strzelili dwa gole.

We wtorkowym rewanżu będą więc w bardzo korzystnej sytuacji, ale nie lekceważą przeciwnika, który w poprzednich rundach wyeliminował niespodziewanie Juventus Turyn i Bayern Monachium.

"Nic się jeszcze nie wydarzyło. To jakby prowadzić 2:0 do przerwy. Wychodzisz wtedy na drugą połowę i musisz być absolutnie czujny. Grać tę drugą część tak samo jak pierwszą. Nie możesz zacząć się bronić. Jeśli to zrobisz, natychmiast stracisz wszystkie korzyści" - podkreślił niedawno trener Liverpoolu Juergen Klopp.

"Wiemy, że na stadionie Villarrealu panuje niezwykła atmosfera" - dodał.

Jeśli Liverpool oraz Manchester City nie stracą przewagi z pierwszych meczów, po raz drugi z rzędu i trzeci w ciągu czterech sezonów dojdzie do angielskiego finału Ligi Mistrzów.

W sezonie 2018/19 Liverpool pokonał stołeczny Tottenham Hotspur 2:0, a w poprzedniej edycji Chelsea wygrała z Manchesterem City 1:0.

Tegoroczny finał odbędzie się 28 maja w podparyskim Saint-Denis. Początkowo gospodarzem miał być Sankt Petersburg, ale Rosjanie stracili prawa organizatora po decyzji UEFA, będącej następstwem zbrojnej agresji na Ukrainę.

Transmisja meczu Villarreal - Liverpool w Polsacie Sport w Polsacie Sport Premium 1 i na Polsat Box Go. Początek o 20:50. Przedmeczowe studio rozpocznie się o 19:00.