Fortuna 1 Liga: Ivan Djurdjević rozstanie się z Chrobrym Głogów po zakończeniu sezonu

Piłka nożna
Fortuna 1 Liga: Ivan Djurdjević rozstanie się z Chrobrym Głogów po zakończeniu sezonu
Fot. PAP
Ivan Djurdjević

Po zakończeniu sezonu 2021/22 i trzech latach pracy, bez względu na końcowy wynik drużyny, trenera Ivana Djurdjevicia nie będzie w Chrobrym Głogów. W tygodniu doszło do spotkania z trenerem, podczas którego podjęto wspólną z trenerem decyzję o nieprzedłużeniu wygasającego 30 czerwca kontraktu. Decyzja najpierw została przekazana wszystkim członkom zespołu.

Oznacza to, że trener Ivan Djurdjević poprowadzi Chrobrego jeszcze przez minimum trzy mecze. Podczas tych trzech „finałów” zespół pod jego wodzą powalczy o obecność w barażach o awans do Ekstraklasy.
 
 
- Całokształt tych trzech lat pracy w Chrobrym te trzy mecze, które nas czekają. Obecny wynik jest dobry, ale chcemy więcej, bo Chrobry znaczy odważny. Sama sytuacja w tabeli wskazuje na to, o co walczymy. Cieszę się, że udało się ustabilizować klub, zostawić go z większością zawodników i dać tym możliwość dalszego jego rozwoju przez innego trenera. Jestem wdzięczny za czas, który otrzymaliśmy, a w którym udało się coś dobrego zbudować wspólnymi siłami każdej osoby w klubie. Co przyniesie przyszłość dopiero pokaże życie, bo teraz skupiam się na pracy, która została do wykonania w Chrobrym - powiedział trener Ivan Djurdjević.
 
 
Od sezonu 2022/23 Chrobrego poprowadzi nowy szkoleniowiec, którego nazwisko zostanie ogłoszone po zakończeniu bieżących rozgrywek.
- Był to dobry czas dla Chrobrego. Szczególnie w pierwszym roku, wtedy zabrakło nam punktu do baraży, mimo że początek był nieudany. Pokazało to, że trener jest fachowcem w swojej dziedzinie. Mimo takiej, podjętej wspólnie decyzji, jesteśmy pewni, że trener wciąż z charakterem przystąpi do być może najważniejszego momentu w historii klubu, a drużyna powalczy o nowe marzenia. Wszyscy mamy nadzieję, że był to dla niego równy dobry okres i poszerzył jego warsztat pracy. Jako klub podejmiemy działania mające na celu zatrudnienie następcy trenera Djurdjevicia, który nadal godnie będzie realizował ambitne cele - powiedział dyrektor Chrobrego Głogów Zbigniew Prejs.
 
Trener Ivan Djurdjević jest w Chrobrym od początku sezonu 2019/20. Od tamtego momentu zespół pod jego wodzą rozegrał 102 mecze, w których odniósł 38 zwycięstw, 25 remisów i poniósł 39 porażek.
PI, Informacja Prasowa
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie