NHL: Porażka najlepszych w sezonie zasadniczym Florida Panthers

Porażka najlepszych w sezonie zasadniczym Florida Panthers

Hokeiści Florida Panthers, najlepszej drużyny sezonu zasadniczego ligi NHL, od porażki rozpoczęli rywalizację w tegorocznym play off. We wtorek przegrali 2:4 z Washington Capitals.

Hokeiści Florida Panthers przed rundą play off zapewnili sobie miano zwycięzcy sezonu zasadniczego 2021/22 ligi NHL. Po raz pierwszy w historii zdobyli Presidents' Trophy, czyli nagrodę dla najlepszej drużyny rozgrywek regularnych.

We wtorek po drugiej tercji zespół z Florydy prowadził nawet 2:1, ale w trzeciej rywale strzelili trzy bramki nie tracąc ani jednej i wygrali mecz 4:2.

Trzecia tercja była popisem zespołu rywali. Na 2:2 wyrównał Jewgienij Kuzniecow, do stanu 3:2 doprowadził T.J. Oshie, a jako ostatni do pustej bramki, na niespełna pół minuty przed końcem meczu, trafił Lars Eller.

W drugim meczu Konferencji Wschodniej New York Rangers po dogrywce ulegli 3:4 Pittsburgh Penguins. W Madison Square Garden w Nowym Jorku gospodarzy pogrążył Jewgenij Malkin strzelając na 4:3 w szóstej minucie dogrywki. Ale najlepszym na lodowisku był bramkarz Rangersów Igor Szesterkin, który obronił 79 strzałów.

W meczu Konferencji Zachodniej Colorado Avalanche rozbiło Nashville Predators 7:2. Już po pierwszej tercji gospodarze prowadzili 5:0, doskonałą formę prezentował Nathan MacKinnon, strzelec dwóch bramek.

W drugiej i trzeciej tercji na Ball Arena w Denver gospodarze bez problemów utrzymali przewagę i wygrali zasłużenie.