EBL: WKS Śląsk coraz bliżej finału

WKS Śląsk prowadzi już 2-0 w półfinale Energa Basket Ligi! W czwartek wrocławianie pewnie pokonali Grupa Sierleccy Czarnych 91:66. Mecz nr 3 w niedzielę o godz. 20:40. Transmisja w Polsat Sport News.

Przyjezdni weszli w to spotkanie ze sporą energią i po kontrach prowadzili już 0:6. Grupa Sierleccy Czarni nawiązali rywalizację, bo aktywni byli Dawid Słupiński oraz Mikołaj Witliński. WKS Śląsk ponownie odskakiwał - świetny był Ivan Ramljak, a po kolejnych rzutach Kerema Kantera przewaga gości wynosiła 14 punktów. Ostatecznie dzięki Aleksandrowi Dziewie po 10 minutach było 12:28. Drugą kwartę wrocławianie rozpoczęli od serii 0:7 i powiększali swoje prowadzenie. Później rywalizację starał się nawiązać Beau Beech, a trójkę trafiał Marek Klassen, ale to było zdecydowanie za mało. W ważnych momentach nie zawodzili Travis Trice i Ivan Ramljak, a dzięki trafieniu Kodiego Justice’a pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 34:59.

Trzecia kwarta była dość wyrównana, obie ekipy nie pokazywały rewelacyjnej skuteczności, ale to oznaczało jednocześnie, że to WKS Śląsk kontrolował wydarzenia na parkiecie. Po późniejszej kontrze wykończonej przez Kodiego Justice’a różnica wzrosła aż do 30 punktów! Amerykanin sprawił, że po 30 minutach było ostatecznie 46:77. Kolejna część meczu już niewiele zmieniła. Ekipa trenera Andreja Urlepa co prawda nie grała już tak świetnie w ofensywie, ale nie miało to dużego znaczenia, ponieważ przewaga była zbyt duża. Sporo szans na grę dostał Jan Wójcik i nieźle to wykorzystywał. Zespół z Wrocławia zwyciężył aż 91:66 i prowadzi już 2-0 w półfinale Energa Basket Ligi.

Najlepszym strzelcem gości był Kerem Kanter z 18 punktami i 4 zbiórkami. Marek Klassen zdobył dla gospodarzy 16 punktów, 4 zbiórki i 4 asysty.

Drugi mecz półfinałowy: Grupa Sierleccy Czarni Słupsk - Śląsk Wrocław 66:91 (12:28, 22:31, 12:18, 20:14).

Stan rywalizacji play off (do trzech zwycięstw) 2-0 dla Śląska. Trzecie spotkanie odbędzie się w niedzielę o 20.40 we Wrocławiu.

Punkty:

Grupa Sierleccy Czarni Słupsk: Marek Klassen 16, William Garrett 10, Anthony Lewis 9, Mikołaj Witliński 8, Dawid Słupiński 8, Beau Beech 5, Bartosz Jankowski 5, Jakub Musiał 3, Kalif Young 2, Błażej Kulikowski 0.

Śląsk Wrocław: Kerem Kanter 18, Kodi Justice 15, Ivan Ramljak 14, Martins Meiers 12, Aleksander Dziewa 9, Jan Wójcik 7, Travis Trice 6, Łukasz Kolenda 6, Szymon Tomczak 2, Kacper Gordon 2, Michał Gabiński 0.