Tauron Liga: Siatkarki ŁKS Commercecon górą w drugim meczu o 3. miejsce

ŁKS prowadzi już 2—0 w rywalizacji do trzech zwycięstw.

Siatkarki Grot Budowlanych Łódź przegrały z ŁKS Commercecon Łódź 1:3 w drugim meczu o brązowy medal Tauron Ligi. W rywalizacji do trzech zwycięstw ŁKS prowadzi 2—0. Trzecie spotkanie zostanie rozegrane w niedzielę 8 maja.

Spotkanie udanie rozpoczęły siatkarki Grot Budowlanych (4:1, 10:6), jednak w środkowej części seta ekipa ŁKS odrobiła straty (11:11), a później przejęła inicjatywę (14:17, 17:22). Jeszcze w końcówce gospodynie wygrały kilka akcji i złapały punktowy kontakt (22:23), jednak w kolejnej akcji zepsuły zagrywkę, a blok Valentiny Diouf rozstrzygnął seta (22:25). Zawodniczki Grot Budowlanych miały lepsze przyjęcie, ale to "Łódzkie Wiewióry" były skuteczniejsze w ataku.

W drugiej odsłonie gra obu zespołów falowała. Po wyrównanym początku (7:7), siatkarki ŁKS wygrały sześć akcji z rzędu (7:13), później dołożyły kolejną serię, tym razem czterech akcji i było 8:17. Przy stanie 11:19 wydawać się mogło, że set jest już rozstrzygnięty. Wówczas do ataku zerwali się Grot Budowlani i wykorzystując słabsze chwile przeciwniczek, zmniejszyły straty do dwóch punktów (18:20). Ekipa ŁKS Commercecon obroniła jednak przewagę, a Martyna Grajber ustaliła skutecznym atakiem wynik na 21:25.

Set numer trzy przyniósł wyrównaną walkę obu ekip, a wynik długo oscylował wokół remisu (8:8, 16:16). W końcówce przewagę uzyskała ekipa Grot Budowlanych, która po skutecznym bloku prowadziła 19:17. Później odskoczyła na cztery oczka po ataku Moniki Fedusio (22:18) i utrzymała przewagę w końcówce. As serwisowy Justyny Kędziory i autowy atak rywalek przyniosły decydujące punkty 25:19. Gospodynie poprawiły skuteczność w ataku, wykorzystały błędy przeciwniczek i zdołały przedłużyć mecz.

W czwartym secie to jednak ŁKS Commercecon nadawał ton wydarzeniom na boisku. Początek był co prawda wyrównany (11:11), później gospodynie jeszcze przez pewien czas dotrzymywały kroku rywalkom, ale skuteczna gra Diouf pozwoliła odskoczyć "Łódzkim Wiewiórom" (13:17). W końcówce pewnie zmierzały po zwycięstwo. Piłkę meczową wywalczyła Veronica Jones-Perry (16:24), a przestrzelona zagrywka rywalek zakończyła to spotkanie (17:25).

Skrót meczu Grot Budowlani Łódź - ŁKS Commercecon:

Najwięcej punktów: Monika Fedusio (19), Ana Cleger (18) – Budowlani; Valentina Diouf (27), Veronica Jones-Perry (16) – ŁKS. MVP: Valentina Diouf (24/46 = 52% skuteczności w ataku + 1 as serwisowy + 2 bloki).

Grot Budowlani Łódź – ŁKS Commercecon Łódź 1:3 (22:25, 21:25, 25:19, 17:25)

Budowlani: Ana Cleger, Monika Fedusio, Małgorzata Lisiak, Martyna Łazowska, Paulina Damaske, Weronika Centka – Justyna Łysiak (libero) oraz Justyna Kędziora, Anna Lewandowska, Zuzanna Górecka. Trener: Maciej Biernat.
ŁKS: Roberta Ratzke, Veronica Jones-Perry, Klaudia Alagierska, Valentina Diouf, Martyna Grajber, Kamila Witkowska – Paulina Maj-Erwardt (libero) oraz Joanna Pacak, Julita Piasecka, Pietra Jukoski, Weronika Sobiczewska, Angelika Gajer. Trener: Michał Cichy.

Mecze o trzecie miejsce w Tauron Lidze 2021/22:

ŁKS (3) – Budowlani (5) 20

2022-05-01: ŁKS Commercecon Łódź – Grot Budowlani Łódź 3:0 (25:21, 25:17, 27:25)
2022-05-05: Grot Budowlani Łódź – ŁKS Commercecon Łódź 1:3 (22:25, 21:25, 25:19, 17:25).
2022-05-08: ŁKS Commercecon Łódź – Grot Budowlani Łódź (niedziela, godzina 14.45; transmisja – Polsat Sport)
2022-05-11: Grot Budowlani Łódź – ŁKS Commercecon Łódź (środa; ewentualnie)

2022-05-15: ŁKS Commercecon Łódź – Grot Budowlani Łódź (niedziela; ewentualnie)