Liga Konferencji: Roma zagra w finale z Feyenoordem

Piłkarze z Rzymu, z Nicolą Zalewskim w składzie, pokonali u siebie Leicester City 1:0.

AS Roma i Feyenoord Rotterdam zagrają w finale pierwszej edycji Ligi Konferencji. Piłkarze z Rzymu, z Nicolą Zalewskim w składzie, pokonali u siebie Leicester City 1:0. W pierwszym spotkaniu w Anglii był remis 1:1.

W rewanżu jedynego gola strzelił w 11. minucie Tammy Abraham. Zalewski grał do 84. minuty.

Żadnej bramki nie zobaczyli kibice w Marsylii, gdzie zespół Olympique, z Arkadiuszem Milikiem od 33. minuty (zastąpił kontuzjowanego Dimitri Payeta), podejmował Feyenoord. Holendrzy potrafili obronić przewagę z pierwszego meczu, który wygrali 3:2.

Finał pierwszej edycji Ligi Konferencji zaplanowany jest na 25 maja w Tiranie. Zwycięzca uzyska prawo gry w Lidze Europy w sezonie 2022/23.