Arkadiusz Milik bohaterem wymiany? Do gry wkracza Diego Simeone

Arkadiusz Milik

Olympique Marsylia nie zagra w finale Ligi Konferencji UEFA po tym, jak w rewanżowym meczu półfinałowym zespół z Francji zremisował bezbramkowo z Feyenoordem. Dziennikarze znad Sekwany są mocno rozczarowani postawą Arkadiusza Milika. Nie brakuje doniesień, że Polak może zostać bohaterem ciekawej wymiany.

W pierwszym meczu w Holandii ekipa Feyenoordu wygrała 3:2, co oznaczało, że zawodnikom z Marsylii potrzebna była wygrana różnicą jednej bramki, aby doprowadzić do dogrywki. Tak się jednak nie stało.

W rewanżu Milik zameldował się na boisku w 33. minucie, zmieniając kontuzjowanego Dimitri Payeta. Wychowanek Rozwoju Katowice był jednak zdaniem francuskich dziennikarzy anemiczny i niewidoczny. Polak po powrocie po kontuzji nie strzelił jeszcze żadnego gola. W sumie na koncie ma 20 trafień w 36 meczach.

Tymczasem francuskie media donoszą, że Milik może zostać wymieniony po sezonie za napastnika Hellasu Werona - Giovanniego Simeone. To 26-letni Argentyńczyk, który w tym sezonie zdobył 16 bramek w 32 spotkaniach. Klub z Marsylii musiałby jednak dopłacić przedstawicielowi Serie A kwotę 20 milionów euro. Dla Milika byłby to powrót do ligi włoskiej po okresie gry dla SSC Napoli.