ATP w Madrycie: Hubert Hurkacz w półfinale

Hubert Hurkacz w półfinale debla turnieju ATP w Madrycie

Hubert Hurkacz i John Isner wygrali mecz ćwierćfinałowy podczas turnieju ATP w Madrycie z duetem Kevin Krawietz - Andreas Mies 2:1 (4:6, 7:6, 10:5). Tym samym Polak zameldował się w półfinale rywalizacji w stolicy Hiszpanii.

Początek spotkania był bardzo wyrównany. Gra toczyła się gem za gem. Chociaż chwilę przed rozpoczęciem tego meczu Hurkacz rywalizował z Novakiem Djokoviciem w ćwierćfinale singla, to po Polaku nie było widać zmęczenia. Mimo to niemieckiemu duetowi udało się przełamać przeciwników i wyjść na prowadzenie. Dzięki temu rywale Hurkacza i Isnera wygrali pierwszego seta 6:4. Polak i jego partner na korcie musieli gonić wynik.

ZOABCZ TAKŻE: Tajemniczy wpis Agnieszki Radwańskiej. Polka zagra na Wimbledonie?

Kolejna partia również była wyrównana. Obie pary były w stanie obronić wszystkie swoje gemy serwisowe. Przez to o wyniku drugiego seta musiał zadecydować tie-break. Chłodniejszą głowę był w stanie zachować duet Hurkacz - Isner (7:5).

W ostatniej części tego spotkania z dobrej strony na korcie zaprezentował się polski tenisista. 25-latek popisał się kilkoma wymagającymi zagraniami. Między innymi dzięki temu duet Hurkacz - Isner sięgnął po zwycięstwo w tym starciu. Tym samym plasujący się na 14. miejscu w rankingu tenisista i jego partner zapewnili sobie awans do półfinału rywalizacji w stolicy Hiszpanii.

Warto przypomnieć, że tego samego dnia w grze singlowej lepszy od Hurkacza okazał się Djokovic. Pochodzący z Wrocławia zawodnik przegrał tamten pojedynek 0:2 (3:6, 4:6).

Hubert Hurkacz/John Isner - Kevin Krawietz/Andreas Mies  2:1 (4:6, 7:6, 10:5)