Bayern Monachium przeciwko wojnie w Ukrainie

Piłka nożna
Bayern Monachium przeciwko wojnie w Ukrainie
fot. PAP
Władze Bayernu Monachium ogłosiły w piątek, że ostatni mecz piłkarskiej ekstraklasy niemieckiej w sezonie na Allianz Arenie będzie miał specjalną oprawę.

Władze Bayernu Monachium ogłosiły w piątek, że ostatni mecz piłkarskiej ekstraklasy niemieckiej w sezonie na Allianz Arenie będzie miał specjalną oprawę. Niedzielne spotkanie z VfB Stuttgart będzie miało wymiar antywojenny, przeciwny agresji militarnej Rosji na Ukrainie.

Bawarczycy od początku rosyjskiej inwazji są konsekwentni w swoim działaniu. Błyskawicznie potępili działania Kremla. W zbiórce pieniędzy Bayern przekazał 100 tys. euro na pomoc dla Ukrainy.

 

ZOBACZ TAKŻE: Dwa żądania Roberta Lewandowskiego. Co na to Bayern Monachium?

 

Przed niedzielnym meczem piłkarzom oby drużyn, po raz pierwszy od wybuchu pandemii, będą towarzyszyły dzieci. Ich żółte i niebieskie stroje będą w barwach narodowych Ukrainy. Tablice reklamowe i ekrany stadionowe przed i w trakcie spotkania będą emitowały flagę Ukrainy. Kapitan monachijczyków Manuel Neuer będzie miał opaskę w barwach ukraińskich, podobnie będę prezentowały się chorągiewki w narożnikach boiska.

 

Na środku boisku będzie znajdował się baner z nadrukiem „Beendet den Krieg – Stop wojnie”.

 

- Od tygodni wszyscy jesteśmy poruszeni tym, co się dzieje na Ukrainie. Cała rodzina Bayernu po raz kolejny daje do zrozumienia, że ta wojna musi się skończyć. Nadal należy nagłaśniać tę ważną sprawę - powiedział prezes klubu Herbert Hainer.

 

Bayern zorganizował wraz z miastem Monachium program mieszkaniowy dla niepełnosprawnych uchodźców oraz rozpoczął program promocji sportu „Ruszamy się razem” dla młodych Ukraińców. Zajęcia przeprowadzane są w piłce nożnej, koszykówce, piłce ręcznej, tenisie stołowym i ćwiczeniach ogólnosportowych na terenie kampusu klubu.

AA, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie