Mistrz stracił pas na wadze! Charles Oliveira poza limitem wagowym przed UFC 274

Sporty walki
Mistrz stracił pas na wadze! Charles Oliveira poza limitem wagowym przed UFC 274
Fot. Polsat Sport
Charles Oliveira

Charles Oliveira (32-8, 9 KO, 20 SUB) nie wypełnił limitu wagowego kategorii lekkiej przed UFC 274. To oznacza, że Brazylijczyk zostanie pozbawiony tytułu mistrzowskiego. Jego rywal Justin Gaethje (23-3, 19 KO, 1 SUB) zmieścił się w ustalonym limicie i będzie mógł sięgnąć po pas w przypadku swojego zwycięstwa.

Podczas porannej ceremonii ważenia 31-latek wchodził na wagę dwukrotnie. Za pierwszym razem waga pokazała 155,5 funta. To o 0,5 funta za dużo. Oliveira miał godzinę na to, by uzyskać wymagany limit. To mu się jednak nie udało. Przy drugim podejściu waga ponownie pokazała 155,5 funta. W tej sytuacji "do Bronx" stracił tytuł mistrza UFC w kategorii lekkiej. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Mateusz Gamrot poznał rywala. "Nieoficjalnie"

 

 

Nawet jeśli Oliveira na UFC 274 wygra z Gaethje'm, nie odzyska mistrzowskiego pasa. Natomiast Amerykanin, który wypełnił limit wagowy zgodnie z planem, wciąż może sięgnąć po tytuł. Oprócz utraty mistrzostwa Brazylijczyk straci również ustalony procent wynagrodzenia, który trafi na konto Gaethjego. 

 

Przypomnijmy, że "do Bronx" miał bronić mistrzowskiego tytułu po raz drugi. W grudniu zeszłego roku poddał w trzeciej rundzie Dustina Poiriera. Po pas sięgnął w maju 2021 roku, gdy pokonał przez TKO w drugiej rundzie Michaela Chandlera. 

 

W drugiej walce mistrzowskiej podczas UFC 274 zmierzą się Rose Namajunas i Carla Esparza. Stawką pojedynku będzie tytuł mistrzyni kategorii słomkowej. Obie zawodniczki wypełniły limit wagowy. 

Mateusz Tudek/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie