PlusLiga: Bartłomiej Mordyl i Patryk Łaba odchodzą z Trefla Gdańsk

Siatkówka
PlusLiga: Bartłomiej Mordyl i Patryk Łaba odchodzą z Trefla Gdańsk
Fot. PAP
Bartłomiej Mordyl

Trefl Gdańsk poinformował o rozstaniu z dwoma zawodnikami. Z zespołu odchodzą środkowy Bartłomiej Mordyl i przyjmujący Patryk Łaba. "Trzymamy kciuki za dalszą karierę Barrego, który u nas stał się podstawowym graczem na swojej pozycji, a także za kontynuację ligowej kariery Patryka" - powiedział prezes Trefla Dariusz Gadomski cytowany przez oficjalną stronę klubu.

Mordyl został siatkarzem Trefla w 2018 roku. W ciągu czterech sezonów wystąpił w 74 ligowych meczach. Na swoje konto zapisał łącznie 405 punktów, z czego 123 zdobytych blokiem. Dwukrotnie otrzymywał nagrodę MVP. 

 

Z kolei Łaba barwy "żółto-czarnych" reprezentował od 2021 roku. Do Trefla trafił z BKS Visły Bydgoszcz. W tym sezonie rozegrał 30 meczów w PlusLidze, w których punktował 65-krotnie. Trener Michał Winiarski najczęściej korzystał z niego przy okazji zagrywek. Jako zadaniowiec w tym elemencie zanotował osiem asów serwisowych. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Pablo Crer i Moritz Reichert rozstali się z Treflem Gdańsk

 

– Bardzo dziękujemy Bartkowi i Patrykowi za reprezentowanie barw „gdańskich lwów”. Barry był z nami związany aż przez cztery sezony, z Patrykiem znamy się tylko od roku, ale od razu świetnie wkomponował się w drużynę i klub. Tak naprawdę i Bartek i Patryk w Gdańsku rozpoczęli plusligowe granie, choć oczywiście gdy wiązali się z Treflem, każdy z nich był na innym etapie siatkarskiej drogi - powiedział prezes Gadomski.

 

 

Warto wspomnieć, że przed tygodniem Trefl poinformował o rozstaniu z dwoma innymi graczami- Pablo Crerem i Moritzem Reichertem. 

mtu, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie