Drugi mecz, drugi tie-break! Zacięta walka o trzecie miejsce w PlusLidze

Aluron - Skra 2:3.

W drugim meczu o brązowy medal PlusLigi siatkarze Aluron CMC Warty Zawiercie przegrali z PGE Skrą Bełchatów 2:3. W rywalizacji do trzech zwycięstw jest remis 1—1. Spotkanie numer trzy zostanie rozegrane we wtorek 10 maja w Bełchatowie.

Premierowa odsłona od początku toczyła się przy przewadze siatkarzy z Bełchatowa (5:8). W środkowej części seta goście jeszcze ją powiększyli (11:16), a błędy własne nie pozwalały zawiercianom na nawiązanie wyrównanej walki. W końcówce PGE Skra utrzymała przewagę, kończąc seta skutecznym atakiem Mateusza Bieńka (22:25).

Druga odsłona miała jednostronne oblicze i toczyła się pod dyktando Aluron CMC Warty. Po początkowej przewadze gości (3:5), Jurajscy Rycerze przejęli inicjatywę i wypracowali sobie znaczącą przewagę (17:10). Lepiej prezentowali się w polu zagrywki, byli skuteczniejsi w ataku i popełniali mniej błędów od rywali. Pewnie zmierzali po zwycięstwo, które przypieczętował Patryk Niemiec uderzeniem ze środka (25:16).

Set numer trzy był bardziej wyrównany od poprzednich. Wynik długo oscylował wokół remisu, a przewaga przechodziła z rąk do rąk. W końcówce przewagę uzyskali bełchatowianie – atak i blok Karola Kłosa, później atak Milada Ebadipoura pozwoliły odskoczyć na trzy oczka (18:21). Zawiercianie jeszcze złapali kontakt, ale Dick Kooy uderzeniem po bloku rywali ustalił wynik na 23:25.

W trzeciej odsłonie, po początkowej przewadze Skry (3:6), gra się wyrównała. Tym razem wyrównana walka przyniosła zaciętą końcówkę. Po ataku Dawida Konarskiego gospodarze prowadzili 20:19, ale po ataku Aleksandara Atanasijevicia i dwóch asach serwisowych Dicka Kooya było 20:22. Bełchatowianie w końcówce nie wykorzystali szans na zakończenie spotkania. Najpierw zepsuli zagrywkę, później mieli piłkę meczową po ataku Kooya (23:24). Jurajscy Rycerze doprowadzili jednak do rywalizacji na przewagi. W niej górą byli gospodarze, a w ostatniej akcji Miłosz Zniszczoł popisał się asem serwisowym (27:25).

Drugie spotkanie i drugi tie-break! W decydującym secie bełchatowianie mieli dwa oczka zaliczki przy zmianie stron (6:8). W środkowej części seta obie strony popełniły sporo błędów. Wyrównana walka trwała do samego końca. Gdy Facundo Conte posłał piłkę w aut, bełchatowianie mieli piłkę meczową przy stanie (trzecią w całym meczu). Tym razem wykorzystali ją za pierwszym podejściem, po ataku Ebadipoura (13:15) zakończyli mecz i wyrównali stan rywalizacji.

Najwięcej punktów: Uros Kovacević (25), Dawid Konarski (21), Facundo Conte (20) – Aluron CMC Warta; Dick Kooy (21), Aleksandar Atanasijević (18), Milad Ebadipour (14), Mateusz Bieniek (13) – PGE Skra. MVP: Dick Kooy (16/27 = 59% skuteczności w ataku + 5 asów serwisowych).

Aluron CMC Warta: Miłosz Zniszczoł, Dawid Konarski, Uros Kovacević, Patryk Niemiec, Maximiliano Cavanna, Facundo Conte – Michał Żurek (libero) oraz Mateusz Malinowski, Michał Szalacha, Piotr Orczyk. Trener: Igor Kolaković.
PGE Skra: Mateusz Bieniek, Aleksandar Atanasijević, Dick Kooy, Karol Kłos, Grzegorz Łomacz, Milad Ebadipour – Kacper Piechocki (libero) oraz Mikołaj Sawicki, Damian Schulz, Robert Täht. Trener: Radosław Kolanek.

Stan rywalizacji play-off (do trzech zwycięstw) 1—1. Trzeci mecz we wtorek 10 maja w Bełchatowie.

Mecze o 3. miejsce w PlusLidze 2022:

Skra (3)– Warta (4) 1—1

2022-05-04: PGE Skra Bełchatów – Aluron CMC Warta Zawiercie 2:3 (23:25, 25:21, 25:19, 23:25, 15:17)
2022-05-07: Aluron CMC Warta Zawiercie – PGE Skra Bełchatów 2:3 (22:25, 25:16, 23:25, 27:25, 13:15)
2022-05-10: PGE Skra Bełchatów – Aluron CMC Warta Zawiercie (wtorek, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport)
2022-05-13: Aluron CMC Warta Zawiercie – PGE Skra Bełchatów (piątek, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport)
2022-05-17: PGE Skra Bełchatów – Aluron CMC Warta Zawiercie (ewentualnie).