Dookoła Bretanii: Marta Lach wygrała ostatni etap

Marta Lach

Marta Lach (Ceratizit-WNT) wygrała w sobotę w Vitre piąty, ostatni etap kolarskiego wyścigu Dookoła Bretanii. W klasyfikacji generalnej zwyciężyła Włoszka Vittoria Guazzini (FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope), a Polka uplasowała się na 10 pozycji.

W sobotę 24-letnia Lach odniosła czwarte zwycięstwo w profesjonalej karierze. Finiszowała najszybciej z trzyosobowej czołówki, wyprzedzając Holenderkę Nicolę Steigengę (Team Coop) i Włoszkę Gretę Maturano (Top Girls Fassa Bortolo). Sześć sekund później linię mety minął peleton, w którym najszybsza okazała się była mistrzyni świata Włoszka Marta Bastianelli (UAE Team).

W końcowej klasyfikacji pięcioetapowej imprezy Guazzini wyprzedziła Francuzkę Cedrine Kerbaol (Cofidis Women) o 25 sekund. Lach straciła do triumfatorki 1.21.