El. MŚ 2022: FIFA odrzuciła apelację Algierii

Piłka nożna
El. MŚ 2022: FIFA odrzuciła apelację Algierii
fot. PAP

Apelacja Algierii przeciwko poziomowi sędziowania w przegranym z Kamerunem meczu barażowym do piłkarskich mistrzostw świata 2022 została odrzucona przez FIFA. Odpowiedź światowych władz opublikowała na swojej stronie internetowej federacja algierska.

Oba mecze barażowe rozegrano w marcu. W pierwszym Algieria pokonała na wyjeździe rywali 1:0. W rewanżu Kamerun wygrał 2:1, po golu w doliczonym czasie dogrywki strzelonym przez Karl-Toko Ekambi. Zgodnie z regulaminem o awansie przesądziła większa liczba bramek zdobytych na wyjeździe przez Kamerun.

 

ZOBACZ TAKŻE: Tysiące osób w Dausze przyszło zobaczyć mistrzowskie trofeum

 

Federacja algierska szybko złożyła protest, wnosząc o powtórzenie meczu. Jako powód podano skandaliczne prowadzenie meczu przez sędziego Bakary'ego Gassamy z Gambii.

 

Komisja sędziowska FIFA odrzuciła tę prośbę, nie doszukując się błędów arbitra. "Gwarantujemy, że wszystkie incydenty, które miały miejsce podczas meczu, zostały dokładnie zbadane przez dwóch sędziów dzięki zapisowi wideo zgodnie z regulaminem” – głosi komunikat.

 

Trener Algierii Djamel Belmadi wielokrotnie krytykował poziom sędziowania tego meczu. Brak awansu w Algierii potraktowano jako dramat narodowy. Fani tej drużyny kilkakrotnie demonstrowali przed siedzibą FIFA w Zurychu.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie