EBL: Szokujący wynik we Wrocławiu! Kosmiczny mecz Grupa Sierleccy Czarnych Słupsk

Rewelacyjny mecz nr 3 półfinału Energa Basket Ligi w wykonaniu Grupa Sierleccy Czarnych! Słupszczanie pokonali na wyjeździe WKS Śląsk Wrocław 123:60 i przedłużyli serię!

Billy Garrett i Marcus Lewis świetnie weszli w to spotkanie - obaj byli niezwykle skuteczni i po trójce tego pierwszego Grupa Sierleccy Czarni prowadzili już 21:5. Słupszczanie byli nie do zatrzymania w ataku - po kolejnym rzucie z dystansu Lewisa przewaga wynosiła aż 22 punkty! Starał się na to odpowiadać głównie Travis Trice, ale po 10 minutach było 22:39! Ivan Ramljak oraz Aleksander Dziewa w drugiej kwarcie starali się poprawiać sytuację zespołu trenera Andreja Urlepa. W ekipie ze Słupska trafiać zaczął jednak Jakub Musiał, a dodatkowo trójkę dokładał Beau Beech. Po chwili akcje Lewisa sprawiały, że różnica wzrosła do 28 punktów. WKS Śląsk ciągle nie mógł znaleźć sposobu, aby zatrzymać świetnie dysponowanych rywali. Po kolejnym trafieniu Garretta pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 38:68.

W trzeciej kwarcie zespół trenera Mantasa Cesnauskisa nie zamierzał się zatrzymywać! Po serii 7:0 ich przewaga wzrosła do 37 punktów. Gospodarze - mimo kilku trafień Aleksandra Dziewy i Łukasza Kolendy - nie był w stanie realnie zmniejszać strat. Kolejne rzuty Marka Klassena oraz Marcusa Lewisa sprawiły, że po 30 minutach było 93:55. Ostatnia część meczu już niczego nie zmieniała - Grupa Sierleccy Czarni całkowicie kontrolowali wydarzenia na parkiecie. "Setkę" przekroczył Lewis, a przyjezdni zwyciężyli ostatecznie aż 123:60, nawiązując rywalizację w serii.

Śląsk Wrocław - Grupa Sierleccy Czarni Słupsk 60:123 (22:39, 16:29, 17:25, 5:30)

Śląsk Wrocław: Travis Trice 14, Kodi Justice 10, Łukasz Kolenda 9, Aleksander Dziewa 7, Ivan Ramljak 7, Kerem Kanter 6, Martins Meiers 4, Szymon Tomczak 2, Kacper Gordon 1, Jan Wójcik 0, Michał Gabiński 0, Miłosz Góreńczyk 0

Grupa Sierleccy Czarni Słupsk: William Garrett 33, Anthony Lewis 22, Beau Beech 17, Jakub Musiał 15, Bartosz Jankowski 13, Marek Klassen 12, Kalif Young 4, Michał Oleksy 4, Mikołaj Witliński 3, Dawid Słupiński 0, Przemysław Szczepanek 0

Stan rywalizacji play off (do trzech zwycięstw): 2-1 dla Śląska. Czwarty mecz zostanie rozegrany we wtorek Wrocławiu (godz. 20:20).