Ekstraliga rugby: Remis w derbach Trójmiasta między Arką a Lechią

Remis w derbach Trójmiasta między Arką a Lechią

W 14. kolejce ekstraligi rugby niespodzianką zakończyły się derby Trójmiasta, w których Arka Gdynia zremisowała z faworyzowaną Lechią Gdańsk 22:22. W tabeli prowadzi Ogniwo Sopot.

Sopocianie bez większych problemów pokonali ostatnią drużynę w tabeli - Awentę Pogoń Siedlce 48:14.

W derbach do przerwy było 15:10 dla Arki, jednak niemal cała druga połowa stała pod znakiem przewagi Lechii, która po 80 minutach prowadziła 22:15. Jednak w doliczonym czasie gry, w ostatniej akcji meczu, gdynianie zdołali przyłożyć, a potem Dawid Banaszek celnym kopem z podwyższenia zapewnił swojej drużynie dwa punkty do tabeli.

Bardzo zacięty był mecz w Łodzi. Do przerwy tamtejszy Master Pharm Rugby Łódź prowadził 17:12, ale ostatecznie pokonał Skrę Warszawa tylko 30:29.

Cenny punkt zdobyła broniąca się przed udziałem w barażu o pozostanie w najwyżej klasie rozgrywkowej Posnania, która przegrała co prawda z Orkanem Sochaczew 28:52, ale zdołała trzy razy położyć piłkę w polu punktowym rywala, za co otrzymała bonus.