Tauron Liga: Brązowy medal mistrzostw Polski dla siatkarek ŁKS Commercecon Łódź

W trzecim meczu o trzecie miejsce w Tauron Lidze siatkarki ŁKS Commercecon Łódź wygrały z Grot Budowlanymi Łódź 3:1. W rywalizacji do trzech zwycięstw ŁKS wygrał 3—0 i wywalczył brązowy medal mistrzostw Polski.

Spotkanie udanie rozpoczęła ekipa Grot Budowlanych, która wypracowała sobie kilka punktów przewagi (5:8). Cóź z tego, skoro gospodynie popisały się serią... jedenastu zdobytych punktów od stanu 8:12 do 19:12, przy zagrywkach Veroniki Jones-Perry. To właściwie rozstrzygnęło tego seta, a wygraną ŁKS Commercecon przypieczętował as serwisowy Martyna Grajber (25:18).

W drugiej odsłonie wyrównana walka trwała do stanu 12:11, później inicjatywę przejęły siatkarki ŁKS. Po asie serwisowym Klaudii Alagierskiej było 15:11, później Łódzkie Wiewióry popisały się serią skutecznych ataków, a w końcówce kontrolowały sytuację. Kolejny as Alagierskiej ustalił wynik na 25:18.

Trzeci set od początku toczył się przy przewadze ekipy ŁKS Commercecon (4:2, 10:6). W środkowej części seta było już 17:12 i wydawać się mogło, że rywalizacja o brązowy medal jest już właściwie rozstrzygnięta. Wówczas nastąpił spektakularny powrót Grot Budowlanych. Dobra zagrywka zaczęła sprawiać kłopoty rywalkom, gdy asem popisała się Paulina Damaske, podopieczne Macieja Biernata złapały punktowy kontakt (18:17). Później odrobiły straty (19:19), a po punktowym serwisie Anny Lewandowskiej uzyskały przewagę. Bohaterką ostatnich akcji była Damaske – skuteczne ataki tej zawodniczki dały w końcówce trzy punkty Grot Budowlanym (23:25).

Podrażnione ełkaesiaczki skoncentrowane rozpoczęły czwartą partię i uzyskały kilka oczek zaliczki (11:7). W środkowej części seta utrzymywały przewagę, grając z rywalkami punkt za punkt (16:11, 20:15). Punktowy blok przyniósł piłkę meczową, a kolejny przypieczętował brązowy medal dla drłyżyny ŁKS Commercecon Łódź (25:18).

Skrót meczu ŁKS Commercecon - Grot Budowlani:

Najwięcej punktów: Valentina Diouf (24), Veronica Jones-Perry (18), Klaudia Alagierska (17) – ŁKS Commercecon; Monika Fedusio (20), Ana Cleger (18), Paulina Damaske (11) – Grot Budowlani. Gospodynie były skuteczniejsze w ataku (45%–37%), lepiej punktowały blokiem (11–9) oraz zagrywką (8–4). MVP: Valentina Diouf (19/48 = 40% skuteczności w ataku + 5 bloków).

ŁKS Commercecon Łódź po raz trzeci z rzędu wywalczył brązowy medal mistrzostw Polski. To ogółem jedenasty medal w historii tego klubu, wywalczył dwa złote (1983, 2019), trzy srebrne (1982, 1986, 2018) oraz sześć brązowych krążków (1985, 1987, 1989, 2020, 2021, 2022).

ŁKS Commercecon Łódź – Grot Budowlani Łódź 3:1 (25:18, 25:18, 23:25, 25:18)

ŁKS: Veronica Jones-Perry, Klaudia Alagierska, Valentina Diouf, Martyna Grajber, Kamila Witkowska, Roberta Ratzke – Paulina Maj-Erwardt (libero) oraz Pietra Jukoski, Joanna Pacak. Trener: Michał Cichy.
Grot Budowlani: Zuzanna Górecka, Weronika Centka, Ana Cleger, Monika Fedusio, Małgorzata Lisiak, Martyna Łazowska – Justyna Łysiak (libero) oraz Anna Lewandowska, Paulina Damaske, Justyna Kędziora. Trener: Maciej Biernat.

Stan rywalizacji play-off (do trzech zwycięstw) 30 dla ŁKS, który zdobył brązowy medal mistrzostw Polski.

Wyniki meczów o trzecie miejsce w Tauron Lidze 2021/22:

ŁKS (3) – Budowlani (5) 30

2022-05-01: ŁKS Commercecon Łódź – Grot Budowlani Łódź 3:0 (25:21, 25:17, 27:25)
2022-05-05: Grot Budowlani Łódź – ŁKS Commercecon Łódź 1:3 (22:25, 21:25, 25:19, 17:25).
2022-05-08: ŁKS Commercecon Łódź – Grot Budowlani Łódź 3:1 (25:18, 25:18, 23:25, 25:18)