MP we florecie: AZS UAM Poznań i Wrocławianie najlepsi w drużynach

Zawodniczki AZS UAM Poznań i zawodnicy Wrocławian zostali w niedzielę w Gdańsku drużynowymi mistrzami Polski we florecie.

Zawodniczki AZS UAM Poznań i zawodnicy Wrocławian zostali w niedzielę w Gdańsku drużynowymi mistrzami Polski we florecie. Zawodniczki ze stolicy Wielkopolski wywalczyły piąty tytuł z rzędu, ekipa z Dolnego Śląska poprzednio triumfowała w 2019 roku.

W zeszłym roku w Raszynie na najwyższym stopniu podium stanęły zawodniczki AZS UAM Poznań i reprezentanci AZS AWFiS Gdańsk. W Grodzie nad Motławą poznanianki zdołały obronić tytuł, ta sztuka nie udała się natomiast gospodarzom, którzy w półfinale ulegli 37:44 Wrocławianom.

W strefie medalowej florecistki AZS UAM zwyciężyły inne zespoły ze stolicy Wielkopolski – najpierw 45:16 Wartę, a następnie 45:27 AZS AWF.

W zwycięskiej drużynie walczyły: Julia Walczyk, Marika Chrzanowska, Hanna Łyczbińska i Martyna Długosz, a "srebrną" tworzyły: Martyna Jelińska, Aleksandra Wieczorek i Antonina Lachman.

U mężczyzn na najwyższym stopniu podium stanęli Wrocławianie, którzy poprzednio złoty medal zdobyli w 2019 roku. W finale Andrzej Rządkowski, Maxime Tarasiewicz i Paweł Szumielewicz pokonali AZS AWF I Warszawa 45:26. W stołecznej ekipie wystąpili: Jakub Surwiłło, Szymon Czartoryjski, Jan Zakrzewski i Mateusz Biedrzycki.

Na starcie mistrzostw stanęło osiem kobiecych i 12 męskich teamów.

W sobotę w Gdańsku rozegrano turnieje indywidualne – najlepsi okazali się Walczyk - trzeci tytuł i Adrian Wojtkowiak (AZS AWF Poznań), który triumfował po raz pierwszy. W imprezie rywalizowało 62 florecistki i 72 florecistów z, odpowiednio, 15 oraz 14 klubów.