UFC 274: Charles Oliveira poddał Justina Gaethje w walce wieczoru

Sporty walki
UFC 274: Charles Oliveira poddał Justina Gaethje w walce wieczoru
fot. Polsat Sport

W głównym pojedynku gali UFC 274 Charles Oliveira poddał duszeniem zza pleców w pierwszej rundzie Justina Gaethje. Brazylijczyk nie zrobił jednak wagi przed tym starciem i w kategorii lekkiej nie ma obecnie mistrza.

Oliveira czempionem UFC w dywizji lekkiej został podczas UFC 262, kiedy to pokonał przed czasem Michaela Chandlera. Później obronił tytuł na gali z numerem 269. Poddał w trzeciej rundzie Dustina Poiriera. Ostatnią porażkę Oliveira poniósł w 2017 roku.

 

Gaethje był mistrzem tymczasowym po wygranej z Tonym Fergusonem w maju 2020 roku. Później przegrał jednak z Khabibem Nurmagomedovem w starciu o pas regularny. Ostatnio na jego rozkładzie jest zwycięstwo z Chandlerem.

 

Stawką tego pojedynku miał być pas kategorii lekkiej, ale w związku z tym, ze Oliveira nie zrobił wagi, tytuł mógł powędrować tylko do Amerykanina (jeżeliby wygrał).

 

Walka trwała niespełna trzy i pół minuty, ale fani nie mogli narzekać. Oliveira szybko ruszył, po chwili jednak wylądował na deskach po ciosie rywala. Tempo było niesamowite. "Do Bronx" w końcu sam trafił czysto i rywal mocno się zachwiał. Brazylijczyk i Amerykanin znaleźli się w parterze, a tam swoją klasę w BJJ potwierdził były mistrz. Ostatecznie poddał rywala duszeniem zza pleców.

 

W wywiadzie po walce wyzwał do walki Conora McGregora, podobnie zresztą jak walczący na tej samej gali Michael Chandler.

 

Charles Oliveira (33-8-1NC, 9 KO, 21 SUB) pokonał przez poddanie w 1. rundzie Justina Gaethje (23-4, 19 KO, 1 SUB) – o pas mistrzowski w kategorii lekkiej (mógł go zdobyć tylko Gaethje)

IM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie