ATP w Rzymie: Hubert Hurkacz po wyrównanym meczu awansował do następnej rundy debla

Hubert Hurkacz zagra w meczu drugiej rundy debla

Hubert Hurkacz i Grigor Dimitrow wygrali 2:1 (2:6, 7:6, 10:6) w pierwszej rundzie turnieju ATP w Rzymie z duetem Ivan Dodig - Austin Krajicek. Możliwe, że w kolejnym meczu podczas turnieju w stolicy Włoch Hurkacz stanie naprzeciwko Łukasza Kubota.

Prawie od początku spotkania Polak i jego partner na korcie musieli odrabiać straty. Krajicek i Dodig przełamali przeciwników już w trzecim gemie meczu. Nie był to jednak koniec problemów wrocławianina. Jego rywale byli w stanie wygrać pięć partii z rzędu. Hurkacz i grający u jego boku Bułgar próbowali jeszcze wrócić do gry, ale nie byli w stanie znaleźć odpowiedzi na skuteczną grę przeciwników. Przez to pierwszy set zakończył się wynikiem 6:2 dla pary Krajicek - Dodig.

ZOBAC TAKŻE: Carlos Alcaraz wycofał się z turnieju ATP w Rzymie

Druga partia tego starcia była już o wiele bardziej wyrównana. Duet Hurkacz - Dimitrow potrafił zaskoczyć przeciwników celnymi i mocnymi serwisami. W tym secie Polak i jego partner zaliczyli dwa asy serwisowe. Oba duety wygrywały swoje gemy serwisowe, przez co do końca nie było wiadomo, kto zwycięży w tej części meczu. Nic zatem dziwnego, że o wyniku seta musiał zadecydować tie-break, w którym lepsi okazali się pochodzący z Wrocławia tenisista i jego partner na korcie (7:5).

Ostatnia część meczu pierwsze rundy turniej ATP w Rzymie była bardzo emocjonująca. Para Hurkacz - Dimitrow odskoczyła rywalom na dwa punkty, jednak Dodig i Krajicek cały czas walczyli, by pozostać w grze. Mimo to polsko-bułgarski duet wygrał tę partię i awansował do kolejnego etapu rywalizacji w stolicy Włoch.

W następnej rundzie zmierzą się z triumfatorami spotkania Łukasz Kubot/Edouard Roger-Vasselin - Nikola Mektic/Mate Pavic. Możliwe jest zatem, że w zbliżającym się spotkaniu na Półwyspie Apenińskim Hurkacz stanie naprzeciwko Kubota.

Hubert Hurkacz/Grigor Dimitrow - Ivan Dodig/Austin Krajicek (2:6, 7:6, 10:6)