Czarne chmury nad głową Paulo Sousy. Jego zwolnienia chcą nawet... komentatorzy

Piłka nożna
Czarne chmury nad głową Paulo Sousy. Jego zwolnienia chcą nawet... komentatorzy
fot. PAP
Nasiliła się krytyka wobec trenera Paulo Sousy.

Niedzielna porażka Flamengo 0:1 z lokalnym rywalem Botafogo sprawiła, że nasiliła się krytyka wobec trenera Sousy. Kibice domagają się jego dymisji, wskazując, że zamiast obiecywanej walki o mistrzostwo, klub musi walczyć o wydostanie się z dołu tabeli.

Portal Lance zauważył, że ekipę Paulo Sousy od strefy spadkowej dzielą zaledwie dwa punkty. Odnotował, że zespół, który według wcześniejszych deklaracji władz Flamengo, miał pod przywództwem Portugalczyka walczyć o wygranie ligi, znajduje się obecnie w dolnej części tabeli.

 

Podobne opinie, jak odnotowuje Lance, wyrażają coraz głośniej również sportowi komentatorzy. Portal zauważa, że drużyna pod opieką Sousy spisuje się gorzej niż wówczas, gdy była prowadzona przez poprzedniego trenera - Renato Gaucho.

 

ZOBACZ TAKŻE: Robert Lewandowski zirytowany przebiegiem negocjacji z Bayernem. "Coraz większa złość"

 

"Część kibiców w internecie pisze, że Renato Gaucho został zwolniony za znacznie mniej (od tego co osiągnął Sousa)” - zauważył Lance, przypominając niektóre wpisy kibiców dotyczące portugalskiego szkoleniowca: “Wyrzućcie go!”, “Stworzył okropny zespół”.

 

Krytyki Sousie nie szczędzi też portal UOL, według którego trzeba “zwolnić nie tylko Sousę, ale również ludzi, którzy go sprowadzili” do Rio de Janeiro. Portal wskazuje na słabe wyniki prowadzonej przez Portugalczyka ekipy.

 

“Flamengo jest najdroższą ekipą ligi, ale gra w tym sezonie w okolicach strefy spadkowej” - podsumował czteromiesięczny pobyt Paulo Sousy w brazylijskim klubie UOL.

 

Tymczasem wydawany w Rio dziennik “O Dia” twierdzi, że “oliwy do ognia” dolał w ostatnich dniach były szkoleniowiec Flamengo Jorge Jesus, spędzający "wczasy" w Brazylii. W grudniu miał on zostać zakontraktowany przez Flamengo. Wysłannicy tego klubu ostatecznie jednak nie porozumieli się z byłym trenerem Benfiki Lizbona i sprowadzili do Brazylii Paulo Sousę.

 

Według mediów kilkunastodniowy pobyt w Brazylii Jesus wykorzystał na rozmowy w sprawie swojej nowej pracy. W jednym z wywiadów Portugalczyk przyznał, że mógłby trenować zarówno reprezentację Brazylii, jak również Flamengo. Władzom tego klubu postawił jednak warunek – mają do 20 maja odpowiedzieć mu czy są zainteresowani wznowieniem współpracy. Sam ogłosił, że chętnie przejąłby po Sousie prowadzenie zespołu z Rio.

 

Pod koniec grudnia Paulo Sousa niespodziewanie ogłosił zamiar prowadzenia zespołu Flamengo i odejścia z reprezentacji Polski walczącej w barażach o mundial w Katarze. Ostatecznie jego miejsce zajął Czesław Michniewicz, z którym po spotkaniu ze Szwecją, wygranym 29 marca przez biało-czerwonych 2:0, polscy piłkarze wywalczyli awans na mistrzostwa świata.

CM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie