Bezczelne zachowanie Zagłębia Sosnowiec! Wykorzystali kontuzjowanego nastolatka, aby zarobić pieniądze

Piłka nożna
Bezczelne zachowanie Zagłębia Sosnowiec! Wykorzystali kontuzjowanego nastolatka, aby zarobić pieniądze
fot. Cyfrasport
Kacper Smoleń jest kontuzjowany od kilku miesięcy, a mimo to znalazł się w wyjściowym składzie Zagłębia Sosnowiec.

W meczu Fortuna 1 Ligi pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Sandecją Nowy Sącz doszło do zmiany zawodnika gospodarzy tuż po pierwszym gwizdku arbitra. Plac gry opuścił 19-letni Kacper Smoleń, który jest kontuzjowany, ale pojawił się w wyjściowym składzie w celu zarobienia przez klub pieniędzy z tytułu Pro Junior System.

To niewątpliwie bezczelne zachowanie klubu, który nawet już nie kryje się z takim zamiarem i mało tego, zapowiada, że będzie identycznie zachowywał się w kolejnych spotkaniach. Wszystko po to, aby zarobić kilkaset tysięcy złotych z programu Pro Junior System, który promuje grę młodych zawodników. Problem w tym, że ci zawodnicy nie grają, a jedynie są wykorzystywani w groteskowej machinerii.

 

- Zmiana w 16. sekundzie była przemyślana i bardzo trudna. Rozumiemy krytykę, bo jest ona zasłużona. Zrobiliśmy to ze względów czysto finansowych. Biorę krytykę na siebie. Ostatecznie ja się na to zgodziłem, ale to może być kwestia kilkuset tysięcy złotych. Kacper był na to przygotowany, jego środowisko także. Możemy spodziewać się podobnych decyzji w następnych meczach - powiedział szkoleniowiec Zagłębia, Artur Skowronek, cytowany przez portal WP SportoweFakty.

 

Takie zachowanie to bardzo duży sygnał alarmowy dla twórców programu Pro Junior System, którzy powinni jak najszybciej zareagować na tego typu lukę w przepisach. Ów system ma faktycznie promować młodych zawodników, zamiast wykorzystywać ich jedynie w meczowych protokołach. A wykorzystanie ciężko kontuzjowanego piłkarza i zmienienie go tuż po rozpoczęciu meczu jest jawną kpiną dla wszystkich, którym zależy na szkoleniu młodzieży.

 

Spotkanie zakończyło się remisem 3:3.

 

 

Wspomniana sytuacja w załączonym materiale wideo.

Krystian Natoński/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie