NBA: Golden State Warriors o krok od finału Konferencji

Golden State Warriors potrzebują jeszcze jednego zwycięstwa do finału Konferencji Zachodniej ligi NBA.

Koszykarze Golden State Warriors potrzebują już tylko jednej wygranej, aby awansować do finału Konferencji Zachodniej ligi NBA. W poniedziałek pokonali u siebie Memphis Grizzlies 101:98 i w rywalizacji do czterech zwycięstw prowadzą 3-1.

Na początku czwartej kwarty to Grizzlies prowadzili różnicą 12 punktów. Finisz w wykonaniu "Wojowników" był jednak rewelacyjny. Pierwsze prowadzenie w meczu gospodarze objęli, gdy do końca pozostawało 45,7 s.

Warriors musieli sobie radzić bez trenera Steve'a Kerra, który miał pozytywny wynik testu na COVID-19. W czwartej kwarcie zdobyli 39 punktów, czyli o jeden więcej niż łącznie w dwóch pierwszych częściach gry. Do wygranej poprowadził ich Stephen Curry, który zdobył 32 punkty, a także miał osiem asyst.

Wśród Grizzlies najskuteczniejszy był Jarren Jackson Jr. - 21 pkt. W ekipie gości zabrakło największej gwiazdy, kontuzjowanego Ja Moranta. Nie wiadomo, czy wróci na piąty mecz, który w środę odbędzie się w Memphis.

Remis 2-2 jest natomiast w parze Boston Celtics - Milwaukee Bucks. Minionej nocy obrońcy tytułu ulegli we własnej hali "Celtom" 108:116. Bostończycy podobnie jak Warriors wygraną zawdzięczają świetnej czwartej kwarcie, wygranej różnicą 15 punktów. Po 30 punktów zdobyli dla gości Jayson Tatum i Al Horford. Tatum miał także 13 zbiórek.

Bucks nie wystarczyła świetna gra Giannisa Antetokounmpo - 34 pkt i 18 zbiórek.